açıktan üniversite okumak için ne yapmalıyım diyen öğrenciler için ülkemizde 3 adet açıköğretim üniversitesi seçeneği bulunur. Öğrenciler bölümlere göre veya şehirlere göre istediği açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilir. açıktan üniversite okumak için ne yapmalıyım diyen öğrenciler öncelikle hangi bölümde okumak istediğine karar vermelidir. Bu programın bulunduğu 3 üniversiteden en uygun olanına kayıt yaptırabilir.açıktan üniversite okumak için ne yapmalıyım diyen adayların seçim yapabileceği 3 üniversite şunlardır; Açıköğretim Fakültesi Anadolu Üniversitesi (eskişehir), Atatürk Üniversitesi (Erzurum), İstanbul Üniversitesi (İstanbul) arasından seçilebilir. açıktan üniversite okumak için yapmalıyım konusunda atılacak ilk adım eğitim alınmak istenen program olarak söylenebilir. Açıköğretim fakültesi için 2 yıllık bölümler için 150 puan, 4 yıllık bölümler için 180 puan baraj puanı almaları gerekir.

2 yıllık bölümler

Acil durum ve afet yönetimi, adalet, aşçılık, bankacılık ve sigortacılık, büro yönetimi ve yçnetici asistanlığı, coğrafi bilgi sistemleri, çağrı merkezi hizmetleri, çocuk gelişimi, dış ticaret, elektrik enerjisi üretim, iletim ve dağıtımı, emlak ve amlak yönetimi, engelli bakım ve rehabilitasyon, ev idaresi, fotoğrafçılık ve kameramanlık, ilahiyat, halkla ilişkiler ve tanıtım, insan kaynakları yönetimi, işletme yönetimi, lojistik, marka iletişimi, kültürel miras ve turizm, özel güvenlik ve koruma, sosyal hizmetler, sosyal medya yöneticliği, spor yönetimi, sağlık kurumları işletmeciliği gibi bölümler vardır.

4 yıllık bölümler

Felsefe, halkla ilişkiler ve reklamcılık, sağlık yönetimi, sosyal hizmet, sosyoloji, tarih, türk dili ve edebiyatı, yönetim bilişim sistemleri, kamu yönetimi, işletme, iktisat, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, maliye, uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler, havacılık yönetimi, konaklama işletmeciliği, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi, reklamcılık, coğrafya, çocuk gelişimi, iş sağlığı ve güvenliği, siyasal bilimler ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, insan kaynakları yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümleri vardır.

Buradaki bölümler bazı üniversitelerde vardır bazıların yoktur. Bazı bölümlerde hepsinde vardır. Buına göre tercihlerinizi iyice araştırma yaparak belirlemenizde fayda vardır. Son yıllarda sık sık sorulan açıköğretim bölümleri hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda vermiş bulunuyoruz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.