Balkanların en güzide şehri Makedonya’nın Başkenti olan Üsküp’te eğitim ve öğretim veren Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası akademik kadrosu, imkanları fazla ve yeni kampüsüyle yüzden fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkânı sunarak, onları başarılı bir kariyere hazırlamaktadır. 7 Fakültede 30’dan fazla Lisans, Lisansüstü, doktora programı ve İngilizce Dil okuluyla Uluslararası Balkan Üniversitesi hemşirelik eğitimde evrensel değerlere dayalı yenilikçi ve modern yaklaşımlar benimsemiştir.

Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Kuzey Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Balkan Üniversitesi Hemşirelik

Balkan ülkeleri arasında bulunan Makedonya’nın Başkenti Üsküp şehrinde eğitim ve öğretim gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesine sınavsız sadece ve sadece lise diploması ile kaydolmanız mümkün olabilmektedir. Balkan Üniversitesi yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti tarafından kurulmuştur, ayrıca ÖSYM ‘nin tercih kılavuzunda yer almaktadır. Bu kılavuza bakarak istediğiniz bölümü tercih etmeniz mümkündür.

Balkan Üniversitesi hemşirelik bölümü okumak isteyen öğrenciler için her yıl ilgili bölümün yer aldığı üniversitenin resmî web sitesinde kayıt tarihlerine ve puan bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Hemşirelik bölümü çoğu balkan ülkeleri arasında en nitelikli ve en kaliteli olarak Balkan Üniversitesi uzman kadrosu tarafından verilmektedir. Burada alınan kaliteli eğitim sayesinde kişiler iyi birer hemşire olma yolunda ilk adımı atmakta ve kişileri bu mesleğe hazırlamaktadır.

Balkan Ülkesi Nasıldır?

Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Kuzey Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Makedonya eğitim sistemi, Avrupa eğitim sistemine uygun ( BOLOGNA sözleşmesi ). Dolayısıyla Balkan Üniversitesi hemşirelik bölümü tamamı, özel üniversitelerin ise bir kısmı ülkemiz Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) tanınmakta. Alınan diplomalar AB ülkelerinde geçerli. Makedonya Cumhuriyeti, eski Yugoslavya’nın bir parçası.

Balkan ülkelerinin kültürel yapısı Türkiye’ye benzerlik gösterdiği için Türkler tarafından en çok tercih edilen yabancı üniversite eğitimleri arasında yer almaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit