Güney Doğu Avrupa Üniversitesi

Makedonya Avrupa Üniversitesi Fiyatları

Makedonya, yurt dışında üniversite okumak isteyenler için günümüzde en çekici merkezlerden bir tanesi durumundadır. Zira ülkenin öğrenciler için sunduğu imkanlar ile birlikte, son derece ekonomik oluşu, özellikle Türk öğrencilerin burayı tercih etmesinde etkili olmaktadır. Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları da ülkenin genel ekonomik seviyesinde olduğu gibi uygun seviyelerde ortaya çıkmakta ve bu eğitim fırsatı doğal olarak herkes tarafından değerlendirilmek istenmektedir. Ülkede çok sayıda üniversite uygun eğitim fiyatları ile hizmet vermekte ve nitelikli eğitim standartlarını dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine sunmaktadır. Avrupa üniversitesi fiyatları, yurtdışında eğitim almak isteyenler için oldukça önemli bir fırsattır. Bu okulun verdiği eğitimin standartları ile üniversite fiyatları kıyaslandığında, son derece efektif bir tercih olacağı kolayca görülebilir.

Makedonya’da Üniversite

Makedonya Avrupa birliğine giriş sürecinde küçük ülkelerden bir tanesidir. Ekonomik olarak ülkemizle hemen hemen aynı seviyede yer alan ülkenin yaşam standartları oldukça yüksek olup, öğrencilerin yaşamlarını sürdürmeleri noktasında bu ülkede hiçbir konuda eksiklik yaşamaları söz konusu değildir. Ülkemizden çok uzak olmayan Üsküp’e 8 saat gibi bir sürede karayolu ile ulaşım mümkündür. Bu özelliği ile bu ülkede eğitim almanın bir başka avantajı daha ortaya çıkar. Ulaşım bakımından hiçbir sorun yaşamayacağınız bu şirin ülkede en yüksek kalite standartlarında eğitim alabilirsiniz. Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları Türkiye’deki özel üniversitelerle dahi kıyaslandığında çok uygun bir seviye karşımıza çıkar. Örneğin Kıbrıs’ta bir üniversite okumakla burası kıyaslandığında oldukça büyük bir fiyat aralığı söz konusudur. Kıbrıs’ta yaşam da oldukça pahalı olduğundan üniversite fiyatları aslında ikinci planda kalır.

Bölümler ve Fiyatları

Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları, bölüme göre farklılık gösterir. Yıllık 2,500 Euro ile 4000 Euro arasında değişen fiyatların söz konusu olduğu okulda, Eczacılık, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hukuk, Ekonomi gibi her alandan öğrencinin tercih edebileceği bölümler bulunmaktadır. Okulda fiyatlar Eczacılık, Diş hekimliği bölümlerinde 4000 Euro, Fizik Tedavi bölümünde 3000 Euro, diğer bölümlerde 2500 Euro olarak uygulanır. Okulun ücret tahsilatında taksit gibi uygulamaları bulunmakla birlikte, bu okula kayıt yaptırmadan önce yurt dışı eğitim danışmanlığı firmaları ile iletişime geçmenizde fayda vardır. İndirimler ve burs imkanlarından faydalanırken, danışmanlık firmaları size doğru başvuru yapma yolunu da gösterecektir.

Yüksek Nitelikli Üniversite Eğitimi

Kariyerinizi planlarken en önemli aşama kuşkusuz doğru bir üniversite ve bölümü seçmektir. Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları ile size bu imkanı sunan nitelikli yüksek öğretim kurumlarından bir tanesidir. Okulun oldukça gelişmiş bir eğitim sistemi vardır ve ülkemizden katılımda bulunmak isteyen öğrencilerin YGS puanını belirtmesine dahi gerek yoktur. Okul başvuru esasıyla öğrenci kabul etmekte ve YGS’ye girmemiş olsanız dahi kaydınızı alabilmektedir.

Eğitim Dili

Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları bir yana okulun Türkiye’den gidecek öğrenciler için en önemli avantajı; eğitimi dilinin Türkçe olmasıdır. Okula kayıt yaptırmak için dil eğitimi gerekli olmadığından, öğrenciler için bu bir kriter olarak sunulmaz. Öğrenciler doğru kanallarla başvurmaları halinde okula kolayca kayıt yaptırabilirler. Ancak okula kayıt için gerekli olan hukuki şartları edinme noktasında öncelikle uzman bir kuruluşa başvurmanız doğru olacaktır. Okulun ön kabulü gerçekleştirmesi ve sizin okula erişebilmek için vize ve diğer işlemleri yapabilmeniz için danışmanlık firmaları size deste verecektir. Bu sayede sorunsuz biçimde kayıt yaptırabilir ve ülkede yaşam için gerekli olan diğer hususlar noktasında da firmadan destek alabilirsiniz.

Denklik

Makedonya Avrupa üniversitesi YÖK denklik listesinde yer alır. Okulda okuyacağınız her program ülkemizde denkliği olan bölümlerdir ki, belirttiğimi gibi öğretim dilinin Türkçe oluşu zaten bunu göstermektedir. Avrupa üniversitesi fiyatları Türkiye’deki özel üniversitelerden çok daha uygun olduğu için, bu okulda denklik problemi olmadan istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.

Siz de öğretim hayatınızda emin bir adım atmak istiyorsanız, şimdi okulun Türkiye temsilcilikleri veya yurtdışı eğitim danışanlığı firmaları ile iletişime geçin. Makedonya Avrupa üniversitesi fiyatları kayıt yaptırabileceğiniz herhangi bir okuldan çok daha avantajlı olmasının yanı sıra Avrupa standartlarında eğitim alabilmenizi sağlayan koşullar bu okulun bünyesinde yer almaktadır. Kayır dönemini kaçırmadan hemen harekete geçerek siz de hayatınızın bundan sonraki kısmında her zaman referansınız olacak bir okuldan mezun olabilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz diğer Makedonya Üniversiteleri için tıklayınız. Fiyatların güncel hali için mutlaka bizimle iletişime geçin!

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit