Makedonya Üniversite Ücretleri her yıl, her üniversite ve her bölüme göre farklılık gösterir fakat hepsinin ortak bir özelliği ise oldukça uygun fiyatlı olmalarıdır. Bunun temel sebebi ise Makedonya eğitime çok önem veriyor ve bütün üniversitelerin devlet üniversitesi olmasından kaynaklanıyor.

Her yıl en az 20 ülkeden öğrencinin Makedonya’ya eğitim almak için gelmeleri ve tek tercih sebepleri Makedonya Üniversite Ücretleri değildir. Uygunluk çok büyük bir etken olsa da eğitim kalitesi her şeyden önce gelir. Makedonya yıllardır eğitime oldukça önem vermiş ve disipline bir şekilde kalitesinden ödün vermeden devam etmiştir. Makedonya eğitmenlerinin eğitimli bireylerin gelecekte aydın bireylere dönüşeceğini ve başarılı bir şekilde bilgilerini ve üretkenliğini gelecek nesillere aktaracağını, bu sayede eğitim ile geleceği şekillendirmenin bugünkü öneminin oldukça farkındadır. Bu nedenle her zaman eğitimde fırsat eşitliğini gözeterek Makedonya Üniversite Ücretleri uygunluğunu korur.

Makedonya’da ki Üniversitelerin Yıllık Ücretleri Ne Kadardır?

Ücretler yıllık ücret olup, her yıl değişkenlik gösterebilir. Makedonya Üniversite Ücretleri ayrıca bölümden bölüme de farklılık gösterir. Bu yıllık ücretler bu bakımdan değişkendir. Daha detaylı ve net bilgi için üniversitelerin ilgili web sitelerini ziyaret edebilir, gerekli tüm bilgilere oradan erişim sağlayabilirsiniz.

Makedonya Avrupa Üniversitesi 2500 – 4000 Euro

Kiril Metodi Üniversitesi 800 – 3500 Euro

Goce Delcev Üniversitesi 1000 – 1500 Euro

Tetova Üniversitesi 1000 – 1500 Euro

Manastır Üniversitesi her yıl ve her fakülte için 1000 Euro harç ücreti belirlemiştir.

Fon Üniversitesi her yıl ve her fakülte için 2000 Euro harç ücreti belirlemiştir.

Güneydoğu Avrupa Üniversitesi 1800 – 2000 Euro

Özel Amerikan Üniversitesi 2000 – 2600 Euro

Yurtdışı Eğitim Fark Atıyor

Makedonya Üniversite Ücretleri oldukça ekonomiktir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın vakıf üniversitelerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca öğrenciler eğitimde başarılarını kanıtladıkları takdirde %100 burs kazanma hakları vardır. Hiçbir şekilde öğrenci ayrıt etmeksizin istenilen başarı oranı sağlandığında öğrencilere burs verilerek ücretsiz eğitim almaları sağlanır.

Makedonya’da hem eğitim hem de yaşam standartları oldukça ekonomiktir. Bireyler yurtdışında yaşamalarına rağmen aynı ülke içinde ödedikleri ücret kadar eğitim hayatlarını tamamlayabilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.