young students learning together during group study 23 2149211056

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Bilgisayar bölümü tasarım, üretim ve yönetim alanlarındaki gereksinimlere karşılık verebilecek bilgi ve deneyim birikimiyle donatılmış, çağdaş teknolojileri kullanan, uluslararası iş dünyasında çalışabilecek, meslek etiği felsefesi, takım çalışması becerisi ve girişimcilik ruhuna sahip mühendisler ve mimarlar yetiştirmek amacıyla 2020’de kurulmuştur.

Temel bilim ve teknoloji birleşenleri dengelenmiş güncel öğrenim programları, disiplinler arası proje çalışmaları ve üniversite-sanayi iş birlikleri ile, üretim ve hizmet sektörlerinde çalışacak, meslek yaşamlarında ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı olacak, nitelikli ve sosyal sorumluluk sahibi mühendisler yetiştirmek, bilimsel araştırma faaliyetlerini sürekli geliştirip artırmaktır. Üniversitemiz bünyesindeki tüm bölümler Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir.

Üniversite

Vizyon Üniversitesi Bilişim Mühendisliği bölümü Türkiye ve AB eğitim sistemini uygulamakta olan modern bir bölümdür. Öğrencilerimiz kaydolurken Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri gibi bölümleri tercih edebilirler. Bölümlerimiz Lisans eğitimi olup, eğitim süresi 4 yıldır. Ayrıca YÖK’ün aramış olduğu 1 yıllık hazırlık şartını da yerine getiren bir fakültedir. YKS sınavı gerekmeden lise mezunu olan tüm öğrencilerimiz dilediği bölümde rahatlıkla eğitim alabilirler. Eğitim dili Türkçe’dir.

Edindiği ulusal ve uluslararası alanda geçerliği olan, güncel teorik bilgiler ve uygulama becerileri ile endüstri, akademik ve kamu alanlarında liderlik yapabilecek yeteneklere sahip, topluma hizmet verecek mezunlar yetiştirmek, geniş çalışma alanları ve araştırma olanaklar sağlamak, Üniversite sanayi iş birliğini gerçekleştirerek, kazanılan bilginin işlevselliğini artırmaktır.

Üniversite ve Bölümleri

2014 yılında Makedonya’nın Gostivar şehrinde kurulmuş olan ve aynı zamanda Türkiye dışında kurulan İlk Türk ve Türkçe Eğitim veren üniversitesi olan Vizyon Üniversitesi 5 fakülteye sahiptir ve pek çok alt bölümde eğitimler verilmektedir. Modern ve çağdaş bir eğitim sistemi ile Vizyon Üniversitesi Bilgisayar bölümü Makedonya’nın olduğu kadar, Balkanlar’ın ve Avrupa’nın da en önemli üniversitelerinden biridir.

Her yıl binlerce öğrencinin başvuru yaptığı Vizyon üniversitesi’nde pek çok Türk öğrenci de öğrenim görmektedir. Teknolojik alt yapısının mükemmelliği, sosyal tesisleri ve zengin kütüphanesi ile Öğrencilere eğitimleri için gerekli tüm konforu sunmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit