Balkan üniversitesi grafik tasarım bölümü da dediği gibi tasarım ve sanat hayatımızın bir parçası haline gelmiştir ve günlük yaşantımızda birçok yerde şahit oluruz. Biz de işyerlerimizde kent sokaklarında hemen hemen her yerde sanat anlayışı ile temasa geçeriz. Eski çağlardan beri kendini gösteren ve insanların zevklerine hitap eden aynı zamanda içerisinde derin anlamlar bulunduran bir maneviyat tır. Balkan üniversitesi grafik tasarım bölümü olarak tam öğrencilere tipografi illüstrasyon ve ambalajlama gibi özel becerilerin kazandırılması amaçlanır.

Balkan üniversitesinde grafik tasarım okumak için gelen öğrenciler burada aldıkları eğitimler sayesinde evimiz ve iş yerlerimiz gibi birçok yaşam alanına sanatı entegre edebilir ve grafik işlerini rahatlıkla yaparlar. Oldukça yaratıcı ve tercih edilen bir bölümdür.

Grafik tasarım bölümü

Uluslararası Balkan üniversitesi grafik tasarımı bölümü eğitim dili olarak İngilizceyi kullanmaktadır. Uluslararası geçerliliği bulunan bir belge ile mezun olması yani mezun vermesi mümkündür. Grafik tasarım bölümüne gelmeden önce öğrencilere İngilizce yetkinliğinin saptanması için bir sınav uygulanmaktadır. Eğer öğrenciler İngilizce sınavına geçerse kaydoldukları grafik tasarım bölümünü bir sınıftan başlayarak 4 yıl boyunca okuyabilirler.

Grafik tasarımı bölümü puanları öğrenci alabiliyorken puansız yani lise diplomasıyla da öğrenci kabul etmektedir. Her yıl üniversite komitesinin kararı ile belirlenen üniversite ücretleri ilgili bölümlerin web sitelerinde yayınlanmaktadır. Fiyatlar yayınlandıktan sonra başvuruda bulunacak kişilerin banka dekontlarını kayıt esnasında bürolara teslim etmesi gerekmektedir.

Kuzey Makedonya

Kuzey Makedonya eğitim alanındaki en iyi üniversitesi olan Balkan üniversitesi kaliteli eğitim ile yakışan disiplinler arası bir eğitim ve öğretim sunarak gençlerin Güzel ve iyi birer meslek kazanmasını hedeflemektedir. Balkanlar ile Türkiye’nin kültürünü sentezleyebilen bilimsel araştırmaya açık ufku geniş sanat tarihi ve tüm sanat disiplinleri ile donanımlı modern ve Çağdaş anlayışları takip edebilen kendi toplumsal çıkarlarını ve kültürünü tanıyan ve bu alanda yetkin kişilere grafik tasarımı uzmanı unvanı verilmektedir.

Makedonya bünyesinde barındırdığı üniversiteler sayesinde genç öğrencilerin en çok uğrak noktası haline gelmiştir. Daha nitelikli eğitim verilir hem de ülkenin sıcakkanlı insanları tarafından yabancı öğrencilere hoş davranılır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit