Goce Delcev Üniversitesi Fizik Tedavi Uzmanlığı sağlık bölümleri arasından en popüler olan bölümlerden birisidir. Özellikle verdiği kaliteli eğitimin niteliği nedeniyle Avrupa’dan ve Türkiye’den fizik tedavi uzmanlığı bölümü okumak isteyen öğrenciler bu üniversiteye başvuruda bulunmaktadırlar. Sağlık bilimi olarak geçen fizik tedavi uzmanlığı herhangi bir kaza veya hastalık geçiren insanların uzunluklarını yine eskisi gibi kullanabilmeleri için tedavi yöntemlerini geliştiren ve teşhis koyan uzmanlara verilen unvandır. Özellikle tıp alanında yakın olması sebebiyle fizik tedavi uzmanlığı sıkça tercih edilen bölümler arasında yer alır.

Goce Delcev Üniversitesi Fizik Tedavi Uzmanlığı bölümünün kadrosunda yetkin ve nitelikli Doktorlar eğitim ve öğretim vermektedir. Aynı zamanda buradaki profesörlerin yaptığı fizik tedavi uzmanlığı alanındaki çalışmalar tüm dünyaya basın ve yayın yoluyla duyurulmaktadır. Bu da üniversitenin başarısını duyulmasına ve daha çok tercih edilmesine neden olur.

Fizik tedavi uzmanlığı

Goce Delcev Üniversitesi Fizik Tedavi Uzmanlığı bölümünden mezun olan kişilere tedavi teknikeri veya fizik tedavi uzmanı unvan verilmektedir. Buradan mezun olan uzmanlar resmi ve özel hastanelerde rehabilitasyon merkezlerinde özel sağlık kuruluşlarında özel eğitim merkezlerinde spor sağlık merkezlerinde profesyonel ve amatör spor kulüplerinde huzurevlerinde ve kaplıca termal tesislerinde rahatlıkla görev yapabilirler. Oldukça geniş iş imkanlarına sahip olan Goce Delcev Üniversitesi Fizik Tedavi Balkan ülkelerinde sıklıkla tercih edilen sağlık bölümleri arasında yer alır.

Fizik tedavi uzmanlığı yapmak isteyen kişiler başvurdukları sağlık hizmet bölümlerinden olumlu dönüş alarak mesleklerin ilk adımı atmış olurlar. Dilerse bu kişiler Balkan ülkelerinden herhangi birinde çalışma imkânı bulabiliyorken isteğe bağlı olarak kendi ülkelerine dönerek fizik tedavi uzmanlığı mesleğini icra edebilirler. Bu meslek grubunda dolgun maaş alınması söz konusudur. Bu nedenle de birçok kişi fizik tedavi uzmanı olmak ister.

İştip’te yaşam

Makedonya’nın doğusunda yer alan iştir şehri elli bin nüfusa yakın bir şehirdir. Ülkenin en çok gelişen sektörü tekstil ve moda sektörüdür. Oo j pole ve kocani vadilerinin kesişim noktasında yer alan bu şeyi bregalnica ve Otinja nehirleri İştip’ten geçer.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit