student posing during group study session with colleagues 23 2149211076

Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi, eczacılık ya da diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok başvurduğu ve kaliteli eğitim veren İştip Üniversitesi 6 yıl süresinde sizlere Tıp alanında uzman kadrosu ile eğitim vererek hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmaktadır. Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi en çok tercih edilen başarılı bir okuldur.

Makedonya Tıp Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl? Makedonya tıp eğitimi almak isterseniz 1 yıl hazırlık ve 6 yıl tıp eğitimi almak zorundasınız. Hazırlık okuyan öğrenciler başarılı oldukları takdirde lise diploma ortalaması da dikkate alınarak tıp eğitimine başlayabilirler.

Tıp Eğitimi

YÖK denklik belgesine sahip olan Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi size mezun olduğunuzda hem ülkemizde hem de pek çok ülkede geçerli diploma verecektir. Makedonya pek çok açıdan büyük avantajlara sahip! Bunların başında mavi diploma alma şansı geliyor. Ülkedeki herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olduğunuzda mavi diploma olarak tabir edilen bir belge alıyorsunuz. Bu da tüm Avrupa ülkelerinde üniversitenizin kabul gördüğü anlamına geliyor.

Makedonya’daki üniversitelerin hemen hepsi Bologna modeline uygun olduğundan dolayı ülkemiz tarafından tanınır ve YÖK tarafından denk görülür. Aynı eğitim sözleşmesine tabi bulunan üniversiteler de birbirilerine denktir ve herhangi bir ayrım söz konusu değildir.

Makedonya

Avrupa’nın güneydoğusunda kabaca elips biçiminde bir ülke olan Makedonya Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan ile komşudur. Yerel resmî adı Republika Makedonija (Makedonya Cumhuriyeti), uzlaşılarak benimsenmiş adı (konvansiyonel ad) Stara Jugoslovenska Republika Makedonija (Eski Yugoslav Cumhuriyeti Makedonya-The Former Yugoslav Republic of Macedonia [F.Y.R.O.M]) olan ülkenin yüzölçümü 25.333 km2, nüfusu 2.046.209’dur.

Ülkede hâkim olan iklim tipi soğuk kışlar ve sıcak, kurak yazlarla dikkati çeken karasal iklimdir. Doğal bitki örtüsü olarak dağlık kesimlerde sık orman örtüsü bulunur. Çukur alanlarda yaz mevsiminde bozkır görünüşü hâkimdir.

Makedonya’da en önemli akarsu başşehir Üsküp’ten geçerek ülkeyi ikiye bölen Vardar nehridir. Yunanistan’a geçtikten sonra Ege denizine ulaşan bu akarsu ülkenin âdeta simgesi haline gelmiştir. Meselâ tarihî Makedonya bölgesini günümüzde Bulgaristan (Bulgaristan Makedonyası) ve Yunanistan (Yunanistan Makedonyası) sınırları içinde kalan kesimlerinden ayırabilmek için buraya coğrafyada Vardar Makedonyası da denilmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit