Goce Delcev Üniversitesi Eczacılık en çok tercih edilme ve beğenilme sebebi hem puansız üniversite bölümlerinin uygun fiyatlı olması hem de burada verilen tüm lisans eğitimlerinin kaliteli verilmesidir. Makedonya Cumhuriyeti resmi dili Makedonca. Bu ülkede Türkler de yaşadığı için Türkçe diline şahit olmak da mümkündür. Ayrıca Makedonca dili kendi dilimize benzer özellik gösterir ve bu nedenle burada üniversite okumaya gelen öğrenciler dil konusunda sıkıntı yaşamazlar.

Goce Delcev Üniversitesi Eczacılık bölümü en çok öğrenci mezun eden ve tüm dünyadan öğrenci kabul eden bölüm tıp bölümüdür. Bu bölüme girmek için bir başarı puanına sahip olmak gereklidir. Eğitimin dili İngilizce ve Makedonca olarak verilmektedir.

Eczacılık Bölümü

Balkanlar’da yaşama koşulları ve ekonomik durumu, burada okumaya gelen öğrenciler tarafından merak edilen bir konudur. Çünkü öğrenciler burada hem okumak hem de yaşamak durumundadırlar. Genellikle Türkiye ile benzer bir ekonomik yapıya sahiptir, özellikle Avrupa’dan gelen öğrenciler para birimleri daha değerli olduğu için daha rahat geçinebilmektedir.

Burada okumak için yaşayacak olan öğrenciler isterlerse okulların yurtlarında kalabilirler. Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler için pansiyon veya ev seçeneği de bulunmaktadır. Özellikle barınma ihtiyacı için ev arayan öğrenciler üç veya dört kişi eve çıkmayı da tercih etmektedir. Bu sayede hem daha ekonomik hem de daha sosyal bir öğrencilik hayatı yaşamaları mümkün olmaktadır.

Balkanlar

Balkan halkı son derece sıcak kanlı ve gülümser insan topluluklarından oluşur. Buraya Balkan Üniversiteleri okumaya gelen öğrenciler yabancılık çekmeden kendilerini evlerinde hissedebilirler. Burada eğitim almak da oldukça kalitelidir. Çünkü Balkan üniversiteleri kadrosu son derece donanımlı ve uzman öğreticilerden oluşmaktadır. Size en uygun olan ve başarılı olabileceğiniz bölümü seçmekte özgürsünüzdür. Üstelik puansız üniversiteleri tercih ederek belirli bir ücret karşılığında istediğiniz bölümü okumak da mümkündür.

Balkanlar’da eğitim nitelikli ve özverilidir. Kişiler yapmak istedikleri mesleğe göre diledikleri bölümü seçebilirler. Burada kendi memleketlerinde gibi hissetmeleri de yaşamaları ve huzurlu olmaları için çok önemlidir. Ayrıca puansız üniversitelere başvuru süresince danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit