Balkan üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü özellikle Avrupa’dan birçok insanın merak ettiği ve okumaya Can attığı bir bölümüdür. Avrupa’nın birçok yerinde geçerli olan İngilizce dili ve edebiyatı bu kişilerin meslek edilmesini oldukça kolaylık sağlamaktadır. İngilizce öğretmenliği eğitimi alan kişiler memleketlerinde ve dünyanın istedikleri her yerinde İngilizce ‘ye üretebilmektedir. Üstelik öğrettikleri İngilizce dili ile hem para kazanmakta hem de dünyaya bir katkı sağlamış olmaktadırlar. Çoğunlukla Balkan ülkelerinde verilen eğitimin dili İngilizcedir ve İngilizce öğretmenliği açısından çok büyük bir avantaja sahiptir.

Bizden de her sene Eylül ayında İngilizce öğretmenliği bölümünü okumak isteyen öğrenciler gitmekte ve Balkan üniversitesi İngilizce bölümü bürosuna kayıt yaptırmaktadır. Öğretmenliği bölümü için 1 puan şartı aranmazken lise diplomanız ile gidip buraya kaydolmanız mümkündür. Burada eğitim ücreti ödemeden okumak isteyen kişiler bursluluk başvurusu yapabilirler ve başarı sıralaması sayesinde burada hiçbir ücret vermeden İngilizce öğretmenliği bölümünü okuyabilirler.

Balkan ülkeleri ve şehirleri

Balkan üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde okuyan öğrenciler 4 yıllık lisans eğitimleri bitirdikten sonra istedikleri bir Balkan şehrinde yaşama şansına sahip olurlar. Nereden bazıları Makedonya Üsküp Bosna Hersek Hırvatistan gibi ülke ve şehirlerdir. Gençler iyi bir fiyatla iş buldukları zaman genellikle pek fazla coğrafi bölgeye bakmazlar ve bir an önce işlerini yapmaya başlarlar.

İngilizce öğretmenliği bölümü içerik olarak İngilizce dili ve edebiyatının öğretildiği aynı zamanda pedagojik derslerinde işlendiği bir eğitim bölümüdür ve Balkan üniversitesi İngilizce bölümü eğitimi eğitim fakültelerinde verilmektedir. Buradaki uzman kadro sayesinde kaydolan öğrenciler iyi birer öğretmen olarak yetiştirmeyi amaçlanır.

Öğretmenlik eğitimi

Akü üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından daha ileride de aynı mesleği öğreten kişiler akademik kadroya katılabilmektedir. Eğitimi oldukça kutsaldır ve hem İngilizce eğitimini hem de öğrencilerle nasıl konuşulması gerektiğinin eğitimi verilir. 4 veya 5 sene boyunca bu eğitimi alarak İngilizce öğretmeni olma unvanına sahip olurlar ve lisans diploması ile mezun edilirler.

Balkanlarda İngilizce öğretmenliği okuyan öğrenciler lisans eğitiminin ardından üniversitede kalabilmek için yüksek lisans ve doktora yapmak isterler. Ortalaması yüksek olan öğrenciler belirli sınavlara girerek yüksek eğitim alma hakkını kazanırlar. Bu öğrenciler yüksek eğitimini tamamlayarak üniversitelerin kadrosuna dahil edilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit