Balkan Üniversitesi Mimarlık öğrencileri daha çok Avrupa ülkelerinden buraya okumak için gelen öğrencilerden oluşur. Mimarlık fakültesi en gözde sanat okullarından birisi olarak bilinmektedir ve buraya birçok bölümden daha fazla öğrenci kaydolmaktadır. Puansız öğrenci kabul eden mimarlık fakültesi için her sene Ocak ayında kontenjan belirlenir ve eğitim ücretlerinin yatırılmasının ardından öğrenciler buraya kaydolmak için başvuruda bulunabilirler. Her sene mimar adayı öğrenciler buraya kaydolmak için gelmektedir.

Fakültesi uzman kadrosu ile nitelikli eğitim veren ve öğrencileri iyi birer mimar olarak yetiştiren fakülteden meydana gelmiştir. 4 yıllık bir lisans eğitimi alan öğrenci buradan mimar unvanıyla mezun olmaktadır ve dilerlerse kendilerini mimarlık ofisinde açabilmektedirler. Mezun öğrenciler yüksek lisans veya doktora yapmayı da tercih edebilir. Yüksek lisans veya doktora yapan öğrenciler üniversitelerin akademik kadrosuna kabul edilirler.

Balkan üniversitesi

Balkan üniversitesi her yıl yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapan ve uluslararası birliğe sahip bilimsel akademik çalışmalar yapan son derece iyi üniversitelere sahip ülkeler topluluğudur. Üniversitelerin tercih edilmesinin en büyük sebebi uzman kadrolarının iyi ver meslek sahibi olmak için öğrencilere tüm enerji ve güçleri ile eğitim vermeleridir. Kendisinin duyurmuş olan Balkan üniversitesi birçok bölüm niye de ev sahibi olmaktadır.

Sitesinde en çok tercih edilen bölümlerden birisi mimarlık bölümüdür. Balkan Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencileri iyi bir mimar olarak yetiştirmek için çaba gösterir. Ayrıca buradaki hemen hemen tüm bölümlerde akademik çalışma yapan uzman kadrosu bilimsel yayınlara makale yazarak kendisini tüm dünyada duyurmayı hedefler ve amaçlar

En geçerli meslek grupları

En geçerli meslek grupları arasında ne kadar tıp fakülteleri ve mühendislik bölümleri gösterilse de Balkan Üniversitesi Mimarlık fakültesi bu konuda bir ilke imza atmaktadır. Yetişen mimarla son derece nitelikli olmakla beraber kendi ofislerini açarak veya herhangi bir şirkette çalışarak oldukça dolgun maaşlar alabilmektedirler. Anne Türkiye’den mi Avrupa’dan yüzlerce öğrenci mimarlık okumak için Balkan ülkelerinin herhangi birini tercih ederler.

Mimarlık eğitimi 4 yıl sürmekle beraber yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin eğitim süreleri biraz daha uzayabilmektedir. Eğitim ücretlerini karşılayabilmek için Balkan ülkeleri herhangi birinde işe girebilir ve hem okuyup hem de çalışarak kendilerini idare edebilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit