Goce Delcev Üniversitesi Gastronomi özellikle yemek yapmayı seven ve tadım testlerinden zevk alan öğrencilerin ilgi odağı olmaktadır. Gastronomi eğitim ve öğretimi her yıl daha fazla talep görmeye başlamıştır. Bu nedenle özellikle Makedonya’da gastronomi eğitimi almak isteyen öğrenciler hızla artış gösterir. Bu ülkenin öğrenciler için uygun yaşam koşulları sunması Avrupa standartlarında eğitim alma olanağı vermesinin nedeni ile fazla sayıda öğrenci başvuruda bulunabilir.

Goce Delcev Üniversitesi Gastronomi iyi eğitim vermesi ve öğrencilere atölye derslerinin konması ile kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Gastronomi eğitimi

Makedonya’da gastronomi okuyup Türkiye’de rahatlıkla çalışabildiği bilinmektedir. Özellikle Goce Delcev Üniversitesi Gastronomi bölümünü bitiren öğrenciler oldukça yüksek maaşlarla iş olanağına sahip olurlar. Makedonya’da gastronomi eğitimi almak isteyen öğrenciler diplomasız olarak başvuracak darsa başvuru sırasında üniversitenin paylaştığı banka hesaplarına eğitim ücretini yatırmak ve dekont teslim etmek zorundadırlar. Yine de birçok Avrupa ülkesine göre uygun fiyatlı olan Makedonya üniversiteleri öğrenciler için avantajlı sayılmaktadır.

Goce Delcev üniversitesi gastronomi bölümünün en önemli özelliği de sınavsız öğrenci kabul etmesidir. Eğer hedefinizde bir gastronomi eğitimi almak var ise sadece lise diplomanız ile bu bölümlere başvurmanız mümkündür. Üstelik Makedonya’daki gastronomi bölümü eğitimi Avrupa standartlarında Iğdır ve iş bulma sıkıntısı yaşanmadığından dolayı bu alanda okuyan Türk öğrenciler de oldukça fazla sayıdadır

Başkent Üsküp

Makedonya’nın başkenti olan Üsküp şehri son derece popüler gelişmiş ve ekonomik seviyesi yüksek bir şehirdir. Buranın nüfusu genellikle gençtir çünkü birçok başarılı üniversite burada bulunur. Bu üniversitelerden birisi de Goce delcev üniversitesi gastronomi bölümüdür. Bu bölüm tadım testlerinden hoşlanan ve gıda ürünlerine ilgisi olan birçok yaratıcı öğrenci tarafından puansız bir şekilde tercih edilmektedir. Buradan mezun olan öğrencilerin çok büyük bir kısmı restoranlarda baş aşçı olabilmektedir. lisans eğitimini tamamlayıp üniversitede kalmak isteyen öğrenciler ise yüksek lisans veya doktora programlarına kaydolmaktadır.

Üstü bir şey de birçok öğrencinin yaşadığım ve geçindiği bir şehir olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu şehir her sene yüzlerce turist dede ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin kalkınması turistler ve öğrenciler sayesinde ileri seviye taşınmıştır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit