2 yıllık özel üniversite fiyatları genel olarak 30 bin TL ile 80 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bölümlere ve 2 yıllık – 4yıllık olma durumuna bağlı olarak değişir. 2 yıllık özel üniversite fiyatları bulundukları şehirle de ilgili olarak değişir ücretler. En çok tercih edilen bölümlerden olan tıp bölümü oldukça yüksek olanlar arasındadır.

Özel üniversite fiyatları her üniversite için fiyat durumu değişse de en yüksek olma durumu değişmez. Genel olarak 70 bin TL’dir. Ön lisans bölümlerin ücretleri ise 35 bin TL ile ortalamadır. 20 bin TL’den başlar ve üniversiteye ve bölüme göre değişir. Özel 2 yıllık bölümler ve ücretleri  yıllık olaraktır. Her yıl değişiklik gösterir. Birçok üniversite öğrencilerine %25, %50, %75, %100 burs imkânları sunmaktadır.

  1. Bahçeşehir üniversitesi tıp fakültesi yıllık ücreti: 52.685 TL
  2. Ada kent üniversitesi diş hekimliği fakültesi yıllık ücret: 65.000 TL
  3. Acıbadem Mehmet ali aydınlar üniversitesi psikoloji bölümü yıllık ücreti: 54.740 TL
  4. Altınbaş üniversitesi hukuk fakültesi yıllık ücreti: 52.900 TL
  5. Ankara bilim üniversitesi işletme fakültesi yıllık ücret: 46.506 TL
  6. Avrasya üniversitesi mimarlık bölümü yıllık ücreti: 36.800 TL

Elbette parasal konularda herkes eşit gelir elde etmediği için özel üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler burslu okuma imkânına da sahiptir. Maddi geliri düşük olan öğrenciler de bu imkan doğrultusunda özel üniversitede okuma fırsatı bulabiliyor. YKS (yükseköğrenim için bir seçim süreci) sonucunda birçok öğrenci bu fırsatla ilgilenir hale gelmiştir.

İstanbul’daki en iyi özel üniversiteler

2 yıllık özel üniversite fiyatları

İstanbul’daki En İyi Özel Üniversiteler

2 yıllık özel üniversite fiyatları hakkında bilgi sahibi olduk. Şimdide İstanbul’daki en iyi özel üniversiteler hangileri onlara göz atalım.

Galatasaray üniversitesi,  koç üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi, Yeditepe üniversitesi, Özyeğin üniversitesi, İstanbul üniversitesi, bahçe şehir üniversitesi, İstanbul aydın üniversitesi, Beykent üniversitesi, Marmara üniversitesi, BİLGİ üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi,  kadir has üniversitesi ve Arel üniversitesi, doğuş üniversitesi, Nişantaşı üniversitesi, Okan üniversitesi, Maltepe üniversitesi, sabahattin zaim üniversitesi, haliç üniversitesi, acıbadem üniversitesi, mef üniversitesi, Beykoz üniversitesi, haliç üniversitesi, bezmialem üniversitesi, piri reis üniversitesi, Fenerbahçe üniversitesi, yeni yüzyıl üniversitesi,  medipol üniversitesi,  esenyurt üniversitesi, lokman hekim üniversitesi, ışık üniversitesi ve  gedik üniversitesi bunlardandır.

En Ucuz Özel Üniversite Fiyatları 2022

En Ucuz Özel Üniversite Fiyatları 2022 ; Birçok gencin hayali YKS sınavını kazanarak hayal ettikleri üniversitede hayal ettikleri bölümü okumaktır. İçeriğimizde 4 yıllık ve 2 yıllık özel üniversite fiyatlarını bulabilirsiniz. Bunun için yıllarca emek veren öğrenciler tercihlerini sınav sonuçlarına göre yapıyor. İlk tercihleri genellikle bir devlet üniversitesi oluyor ancak birçok kişinin puanı istediği bölümü okumak için yeterli olmuyor. Bu durumda devreye özel üniversiteler (ya da vakıf üniversiteleri) giriyor.

Türkiye’de çok sayıda özel üniversite bulunmaktadır. Öğrencilerin bu üniversiteleri tercih etme nedenleri;

Bu yazımızda 2021-2022 akademik yılında birkaç üniversitenin bölüm ücretlerinin kaç TL olduğuna bakacağız.

Acıbadem üniversitesi

Özel sağlık meslek yüksekokulları fiyatları 2020-2021 yılında şu şekildedir:

Yeditepe Üniversitesi Fiyatları 2022

Yeditepe Üniversitesi Fiyatları tahmini olarak aşağıdaki gibidir ;

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir