Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi ücretleri nelerdir? Azerbaycan ülkemiz tarafından üniversite eğitimi için fazlasıyla tercih edilen bir ülke. Bunun en büyük nedenlerinden biri olarak ülkenin kardeş ülke olmasını öne sürebiliriz. Bunun dışında Azerbaycan ülkemize olan yakınlığı sebebiyle de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Azerbaycan’da ki pek çok üniversite yök tarafından denkliği verilmiş durumda. Bu üniversitelerden bir tanesi de Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi diyebiliriz. Bu nedenle Azerbaycan’da eğitim sürdürmeyi düşünen öğrenciler ve velileri Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi ücretleri nasıl merak ediyorlar.Azerbaycan üniversiteleri diğer Avrupa ülkeleri ve Amerika’ya göre çok daha makul fiyatlarla öğrenci kabul etmekte. Bu nedenle öğrenciler ve aileleri Azerbaycan üniversitelerini fiyatlar dolayısıyla tercih ediyorlar.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi ücretleri nedir sorusuna cevap vermeden önce okul hakkında bilgi verelim.Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi 1921 yılında Azerbaycan’ın gelecekteki eğitimci kadrolarını yetiştirmek amacıyla kurulan bir üniversitedir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, başkent Bakü’de kurulmuş ve kâr amacı gütmeyen bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite bugüne kadar 100.000’in üzerinde eğitimci kadrosu ile eğitim öğretim hayatına devam etmiştir. Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen akredite edilen üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenci bulunmaktadır ve eğitim görmektedir. ADPÜ’de çeşitli çalışma alanlarında resmen tanınan diploma ve akademik dereceler sunan yükseköğretim programları mevcuttur. Okulun fakülteleri şu şekildedir; Filoloji Fakültesi, Tarih Fakültesi, Matematik ve Enformatik Fakültesi, Fizik ve Teknoloji Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Okul Öncesi Eğitim ve Psikolojik Hizmetler Fakültesi, İlköğretim Fakültesi, Müzik ve Sanat Fakültesi, Coğrafya Fakültesi ile Kalifikasyon ve Yeniden Eğitim Fakültesi. Üniversitede aynı zamanda yaklaşık 800 akademisyen görev yapmaktadır. Üniversitede akademik olanakların yanı sıra çeşitli sosyal imkânlar da bulunmaktadır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Nedir?

Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi ücretleri öğrencilerin merak ettiği bir konu. Okulun ücretleri fakülte bazında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlara örnekler verecek olursak öncelikle hazırlık eğitimi ücretlerinden bahsedelim. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, içerisinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 dolardır.

Pedagoji 1200 dolar

İşitme engelliler Öğretmenliği 100 dolar

Matematik Öğretmenliği 1000 dolar

Kimya Öğretmenliği 1100 dolar

Biyoloji Öğretmenliği 1100 dolar

Coğrafya 1100 dolar

Fizik 1000 dolar

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı 1200 dolar

Tarih 1200 dolar

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir