Azerbaycan hukuk fakültesi ücretleri yurtdışında hukuk okumak isteyen öğrenciler tarafından en çok merak edilen sorulardan biri oluyor. Türkiye’deki özel üniversitelere nazaran daha ucuz olan yurtdışındaki üniversiteler özellikle komşu ülkelerde okumak isteyen öğrenciler çoğunluktadır. Aynı zamanda dil eğitim yüzünden de olabilir. Azerbaycan’da uygun fiyatlara hukuk eğitimi alma olanakları mevcuttur. Hukuk okumak isteyen kişiler öncelikle hazırlık bölümü için 900$ ödeme yapmak zorundadır. Bölüme geçtiklerinde ise talep edilen eğitim fiyatı 3000 $ olarak belirlenmiştir. Bu ücretler senelere göre ve ülkenin piyasa yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Azerbaycan’da YÖK

Azerbaycan hukuk fakültesi ücretleri bilindiği üzere Türkiye’ye göre daha ucuzdur ve öğrenciler eğitim görmek isteyen kişiler belirli bir süreyi bu uğurda harcamaktadır. Her bölümün kendisine göre bir mezuniyet süresi olduğu gibi hukuk bölümünün de belirli bir süresi bulunmaktadır. Azerbaycan’da hukuk eğitimi için 1 yıl hazırlık okunmaktadır. Lisans bölümü ise 4 yıl olarak belirlenmiştir. Toplam 5 yıldır. Azerbaycan’da pek çok okul ve bölüm YÖK tarafından tanınmaktadır. Tanınma olayının yanı sıra sizlere kolaylık sağlayacak bir önemli konu da denkliktir. YÖK Azerbaycan hukuk fakültesi ücretleri hukuk okuyan kişilere denklik belgesi verebilmektedir. Bunun için kuruma dilekçe yazmanız gerekmektedir. YÖK denklik sınavları her yıl kurumun belirlediği bir tarihte yapılmaktadır. Bu sınavlarda aldığınız eğitimin Türkiye’de çalışmanıza yeterli olup olmadığı belirlenmektedir. Bu duruma bir nevi seviye tespiti diyebiliriz. Sınav sonuçlarına göre Türkiye’de meslek hayatınızı sürdürme işlemleriniz yapılmaktadır. Azerbaycan’da okuduktan sonra Türkiye denklik vermektedir.

Azerbaycan’da Hukuk Okumak


Azerbaycan hukuk fakültesi ücretleri
okumak sizlere pek çok kişinin önüne geçeceğiniz fırsatlar sunacaktır. Özellikle üniversitelere girmek için zorlayıcı sınavlar olmadığı için gönül rahatlığı ile bu ülkeyi tercih edebilirsiniz. Aşırı yüksek puanlar almaya çalışarak kendinizi sıkıntıya sokmanın sizlere zaman ve huzur kaybı yaşatabilir. Bunları yaşamamak adına seçimlerinizi gözden geçirebilirsiniz.Her yıl yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketleri tarafından Azerbaycan hukuk fakültesi ücretleri öğrenciler gönderilmektedir. Bu öğrenciler yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketleri ile sürekli olarak iletişim halinde bulunmaktadır. Bilgi alışverişi halindedirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir