Azerbaycan Kafkas Üniversitesi öğrencilerin üniversite seçiminde merak etikleri bir üniversite olmaktadır. Kafkas Üniversitesi 1993 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Azerbaycan Kafkas Üniversitesi kurulan ilk ve tek yabancı üniversite olma özelliğine sahiptir. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı’nın verilerine göre özel üniversiteler arasında kontenjanını doldurma oranına göre birinci sırada yer almaktadır.  Denklik konusuna değinecek olursak eğer Yökseköğretim Kurumu 3 Haziran 2009 tarihinde aldığı kararla Bakü Kafkas Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi bölümlerine denklik vermiştir. Diğer bölümlerle ilgili denklik görüşmeleri halen sürmektedir.

Kafkas Üniversitesi’nin Tercih Edilme Nedenleri


Azerbaycan Kafkas Üniversitesi özellikle Türkiye’deki öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor. Çünkü hem komşu ülkemiz olmasının ve kültürlerimizin benzerlik göstermesinin yanı sıra Türkiye’deki özel üniversitelere göre daha uygun fiyatlı olduğu aşikardır. Bu nedenden dolayı öğrenciler genellikle komşu ülkemizde bulunan Azerbaycan Kafkas Üniversitesi tercih ediyorlar. Haksız da sayılmazlar aslında. Türkiye’de bir tıp okumak isterseniz eğer özel bir üniversitede senelik 80 bin TL ye kadar meblağlar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ama Azerbaycan’da bu böyle değil ortalama 3000 $ gibi fiyatlara eğitiminizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Üniversitede Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk ve Eğitim olmak üzere 4 farklı fakültede 20 bölümde lisans eğitimi verilmektedir. İlimler Enstitüsü bünyesinde ise 10 farklı anabilim dalında yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Ayrıca 2006–2007 öğretim yılından itibaren iki anabilim dalında MBA programı ve 4 farklı alanda doktora eğitimi başlamıştır.

Azerbaycan Kafkas Üniversitesi’nde Bulunan Akademik Birimler


Kafkas Üniversitesi’nde bulunan fakülteler aşağıdaki gibidir.
Mühendislik FakültesiEndüstri MühendisliğiBilgisayar MühendisliğiBilişim teknolojileri ve Sistemleri MühendisliğiMakine MühendisliğiKimya Mühendisliğiİktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMaliye ve KrediUluslararası Ekonomik İlişkilerKamu YönetimiBankacılıkSiyaset BilimiİşletmeEğitim FakültesiMatematik ÖğretmenliğiMatematik ve Bilişim ÖğretmenliğiBilgisayar ÖğretmenliğiSınıf ÖğretmenliğiFizik ÖğretmenliğiBiyoloji ÖğretmenliğiKimya ÖğretmenliğiAzerbaycan Dili ve EdebiyatıTürk Dili ve EdebiyatıArap Dili ve Edebiyatıİngiliz Dili ve EdebiyatıMütercim-Tercümanlık

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayitBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir