Yurtdışında eğitim görmek isteyen bireylerin en çok tercih ettiği üniversiteler Bakü deki Üniversiteler oluyor. Hem uygun fiyat politikasına sahip hem de kaliteli eğitim veren Azerbaycan üniversiteleri, öğrenci merkezli üniversitelerdir. Uluslararası anlamda ün yapmış olan üniversitelerde eğitim almak birçok öğrenci için şans kapısıdır diyebiliriz. Hem eğitim, hem seyahat hem de kültür tanımak denildiğinde direkt olarak akla yurtdışı geliyor elbette.

Öğrenciler lise çağlarında yurtdışında okuma hayalleri kurarlar fakat belirli belirsiz nedenlerden dolayı bu hayalleri iptal etmek ya da ertelemek durumunda kalırlar. Hal böyle olunca istemeyerek, sevmedikleri üniversiteye ve bölüme giderler.

Bu Sürecin Böyle İlerlemesinde Ki En Büyük Rol Nedir?

Tabii ki Türkiye’de ki sınav sisteminin zorluğu!

Öğrenciler eğitim almak istedikleri üniversite ve bölüme girebilmek için oldukça fazla emek harcamalı ve gecesini gündüzüne katıp ders çalışmalıdır. Hele ki tıp, diş hekimliği, mimarlık vb. bölüm isteyen öğrencilerin üniversite sınavından tam puan çıkarması gerekir.

Sınav stresinin yoğun olduğu ve yüksek rekabete sahip sınav sisteminden her öğrenci başarı ile altından kalkamayabilir. Bu kadar stresi çekmenin anlamı ne peki?

Bakü deki Üniversiteler herhangi bir sınav koşulu bulunmamaktadır. Yani sadece lise diploması ile istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilir ve lisans hayatınıza başlayabilirsiniz. Bakü deki Üniversiteler ister devlet üniversitesi olsun ister özel üniversite olsun mutlaka harç ücreti ödemek zorundasınız. Bu harç ücretleri oldukça uygun fiyatlıdır. Örneğin Bakü’de ki özel üniversiteler Türkiye’de ki vakıf üniversitelerinden daha uygun fiyatlıdır diyebiliriz.

Bakü’de ki Üniversiteler

Bakü deki Üniversiteler yukarıda verilen listededir. Bu liste arasında en popüler eğitim kurumu Bakü Devlet Üniversitesidir. Bireyler en çok orayı tercih etmektedir.

Tüm üniversitelerin geniş eğitim kapasitesi ile birlikte oldukça kaliteli eğitime sahiptir. Azerbaycan hem kültürel hem de coğrafi yakınlık sayesinde öğrencilerin rahat ettikleri ve yabancılık çekmediği ülkede eğitim görmek iyi olacaktır.

Azerbaycan’da eğitim almak için sende hayallerini erteleme!

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir