Bakü devlet üniversitesi puanları nı Bakü’de okumak isteyen öğrencilerin en merak ettiği konulardan biri olmaktadır. Bakü Devlet Üniversitesi’nde eğitim ücretlidir. Ücretler 2020-2021 eğitim-öğretim yılında öğretim ücreti Uluslararası İlişkiler Programı için 1500 ABD $ dır, Psikoloji Programı için 1200 $ dır. Okul ücretleri, konaklama ücretleri sene içerisinde değişiklik gösterebilir. Bakü devlet üniversitesi puanları yoktur.

Bakü’de Yaşam  Nasıldır?


Ülkemizde öğrencilerin üniversiteye geçiş sisteminde zorlanması, özel üniversitelerin eğitim ücretlerinin yüksek olması ve yabancı dil öğrenmenin artık bir tercihten çıkıp gereklilik haline gelmesiyle yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bakü devlet üniversitesi puanları yoktur diyebiliriz. Çünkü Buraya gelmek için sadece lise diplomanız yeterli olacaktır. Ücretler Türkiye’ye göre daha uygun fiyatlıdır diyebiliriz. Türk Lirası ile yaşanan kur farkından dolayı öğrenciler ve aileler daha ekonomik alternatiflere yönelmiş ve ABD, İngiltere, Avustralya veya Avrupa ülkelerinden ziyade Türkiye’ye komşu olan ülkelere daha çok ilgi duymaya başlamışlardır.Bakü’de

Konaklama ve Yemek


Öğrenciler kiralık evlerde, üniversite yurtlarında ve özel yurtlarda konaklayabilir. Yurt sayısının kısıtlı olmasından dolayı öğrencilerin çok büyük bir kısmı kiralık evlerde konaklamaktadır. Ama zaten evlerin fiyatları da uygundur. Birkaç öğrenci aynı evde kalarak maliyeti bölebilirsiniz. 2-3 odalı bir evin kirası yaklaşık olarak 400-700 AZN dir. 1 AZN 4 TL dir. Evler genelde eşyalıdır, doğalgaz mevcuttur. İnternet ücretleri uygundur, ayrıca uygun ücretlerde TV paketleriyle Türk kanalları izlenebilir. Yeme-içme fiyatları yaklaşık olarak Türkiye’yle aynıdır. Bir öğrenci aylık ortalama olarak 500-600 AZN ile geçimini sağlayabilir.Bakü devlet üniversitesi puanları olmadığı gibi bu güzellikle sona ermiyor. Azerbaycan mutfağında Türk mutfağı ile ortak birçok yemek vardır. Bakü’nün neredeyse her noktasında bulabileceğiniz Türk restoranları mevcuttur. Türk yemeklerinden asla mahrum kalmayacağınız bir ülke olan Azerbaycan’ın kendine özgü yemekleri de çok lezzetlidir ve kolaylıkla damak tadına uyum sağlayabilirsiniz. Türk ve Azeri mutfağının yanı sıra neredeyse dünyaca ünlü tüm fastfood restoranları Bakü’de mevcuttur. Azerbaycan’da yaşayan bir öğrencinin aylık yeme içme giderleri yaklaşık 150-200 AZN civarındadır. Yeme içme de uygundur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir