Balkan üniversitesi diş hekimliği bölümü her yıl yüzlerce yabancı öğrencinin ilgi odağı olmaktadır. Nitelikli eğitimlerle kendinden söz ettiren Balkan üniversitesi diş hekimliği bölümü birçok başarılı öğrencinin ilgi odağı haline gelmiştir. Burada üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler üniversite bölümüne gerekli şartların yerine getirerek ve kayıt tarihlerini başvuruda bulunarak diş hekimliği fakültesinde eğitim görmeye başlayabilirler. Sağlık bölümünün eğitimleri puanlı olup belirli bir başarı sıralamasına ihtiyaç duyulur.

Balkan kültür ülkemizin kültürüne yakın olduğu için ve çoğunlukla burada yaşayan insanların Türk olması nedeniyle her sene ülkemizden yüzlerde öğrenci diş hekimliği fakültesinde eğitim görmek için Balkanlar’a göç etmektedir. Verdiği nitelikli ve kaliteli eğitim ile kendinden söz ettiren diş hekimliği fakültesi 5 yıllık bir eğitimin sonunda öğrencilerini diş hekimi unvanı vermektedir.

Diş hekimliği bölümü

Diş hekimliği tıp alanında belki de en farklı içeriklere sahip ve neredeyse tüm insanların ihtiyacı olan bir sağlık bölümüdür. hemen hemen herkes çocukluktan yetişkin yaşlarına kadar ve daha sonrasında da diş problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kısacası diş hekimi bir hastanın diş etini dişini ve ağzının içindeki herhangi bir kısımla ilgili sorunlarının teşhis ve tedavisini sağlayan doktordur. Diş ve diş etlerinin bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde de kişilere tavsiyede bulunurlar ve ağız sağlığının korunmasına katkı sağlarlar.

Balkan üniversitesi diş hekimliği bölümü okumak isteyen öğrenciler 5 yıllık bir eğitim görerek lisans derecesi ile mezun olurlar. Balkan üniversitesi diş hekimliği bölümü geleceğin diş hekimlerini yetiştirmek için diş hekimliği çalışma ve öğrenilen bilgilerin laboratuvarda tam donanımlı olarak uygulanmasına izin vermektedir.

Balkan üniversitesi diş hekimliği fakültesi

Diş hekimliği fakültesi lisans eğitimi ile donanımlı diş hekimleri yetiştirmek ve bu alanda araştırmalar yaparak diş hekimliği ile ilgili bilim alanlarına katkıda bulunmayı amaçlar. Üniversitesi çoğu yabancı üniversite ile akademik iş birliği içinde bulunur ve bu nedenle diş hekimliği bölümü Uluslararası bir tanınırlığı sahiptir. Özellikle Avrupa’dan birçok öğrenci diş hekimliği fakültesinde okumak ve buradan lisans derecesi ile mezun olmak ister.

genel olarak bahsedecek olursak diş hekimliği programının ilk birkaç yılında biyoloji kimya fizik gibi temel bilim dersleri verilmektedir. Sonraki sınıf aşamalarında ise diş hekimliğine özgü dersler öğretilir. Öğrenciler 5 yıllık diş hekimliği bölümünü bitirirse diş hekimliği yüksek lisans diploması ve diş hekimi unvanını alır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit