BBalkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi temel amacı öğrencilere hukuk hakkında oldukça nitelikli ve bilgilendirici bilgi vermek ve onların hâkim kovuşturma veya avukat olarak hazırlamaktır. Balkan üniversitesi hukuk fakültesi lisans öğrencileri için hukuk araştırmaları programı vardır ve yasal işlemler için iki döngü programının akreditasyonunu sağlanması için halen daha çalışmalar devam edilmektedir.

Uluslararası Balkan üniversitesinde kurulan hukuk fakültesi oldukça yenidir .Türkiye ve diğer Balkan ülkelerinden çok sayıda yeni hukuk adayı öğrenciye kabul etmektedir. Hukuk araştırma programları dil olarak İngilizce öğretim veren ve Uluslararası bir ortam sağlama avantajı nedeniyle birçok genç hukuk adayı için mantıklıdır.

Hukuk bölümü

Balkan ülkelerinde hukuk eğitimini sınavsız olarak almak olanaklıdır. Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümüne lise diplomalarının aslını Makedonca Türkçe örneği ile üniversite başvurusu halinde yapabilirsiniz. Puansız kayıt yapılacağı zaman üniversite kontenjanlarının dolmaması ve kayıt tarihleri açıkladıktan sonra hızlıca kayıt yaptırmanız yani başvurmanız oldukça önemlidir. Ayrıca dileyen kişiler başarı puanı ile Burslu olarak hukuk fakültesinde okumaya imkânına sahiptir.

Hukuk fakültesini bitiren öğrenciler hâkim savcı veya avukat olabilmektedirler ve hukuk fakültesini bitiren öğrenciler kendi bürolarını açabilecekleri gibi Adalet saraylarında da çalışabilirler. Öğrenciler Balkan ülkeleri herhangi birine yerleşirken bazı öğrenciler de kendi memleketlerine dönmeyi tercih ederler.

Balkan da yaşam koşulları

Balkan üniversitesi hukuk fakültesi öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi de balkanda yaşam koşullarıdır. Balkanlar tarihsel olarak bir Osmanlı kuruluşudur ve eskiden İpek Yolu’nun Avrupa’daki giriş kapısı olarak bilinmektedir. Döneminde Yugoslavya’nın dağılmasından sonra Balkan ülkelerinin sayısı da 12’ye çıkmıştır ve Balkan bölgesi ekonomik gelişmişlik düzeyi bakımından Avrupa’nın taşrası olarak sayılır.

Her ne kadar Avrupa’nın doğusunda yer alsa da ekonomisi oldukça iyidir ve yüzlerce öğrenci Balkan ülkelerinde okumak için göç etmektedir. Türkiye’den birçok öğrenci burada tıp ve eczacılık gibi eğitimleri almak için gelir. Halkı sebebiyle buradaki insanlar öğrencilere iyi karşılamaktadır. Özellikle Türk kültürüne benzer özellik göstermesi Balkanlar’ın tercih edilmesi için de oldukça önemlidir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit