Balkan üniversitesi inşaat bölümü her sene yüzlerce Avrupa öğrencisini bünyesine katmaktadır ve bu durumdan gurur duyar. İnşaat mühendisliği de günümüzde en popüler olan ve sürekli kendini geliştiren akademik olarak bilimsel çalışmaların hızlandığı bir mühendislik bölümüdür. Sayısal yeteneği kuvvetli ve matematiği iyi olan öğrenciler genellikle inşaat mühendisliği bölümünü tercih ederler. Buraya kaydolan öğrenciler hazırlık sınıfını geçebilmek için İngilizce bir sınava tabi tutulurlar. Sınavını başarıyla geçen öğrencilere hazırlık sınıfı okutulma dan direkt olarak inşaat mühendisliği eğitimi bir sınıftan itibaren verilmeye başlanır.

4 veya 5 yıllık eğitimi tamamlayan mühendis adayları buradan lisans diplomaları alarak inşaat mühendisliği unvan alırlar ve meslekleri istedikleri zaman başlayabilirler. Maddi geliri yüksek olan bu mühendislik alanı Balkan üniversitelerinde eğitimli kadrosu sayesinde oldukça iyi öğretilmektedir. Bu nedenle mühendislik alanları çok fazla tercih edilir.

İnşaat mühendisliği ne yapar

Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü okuyan öğrencilerin yaptığı meslek aslında bir merak konusudur. Balkan üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler yol bina havaalanı baraj köprü tünel kanalizasyon arıtma sistemleri dahil olmak üzere tüm inşaat proje ve sistemlerini tasarlayan üreten inşa eden ve denetleyen kişilerdir. Oldukça fazla alanda inşaat mühendisleri çalışabildiği için bu öğrencilerin meslek sahibi olmaları ve para kazanmaları oldukça kolaydır.

Yüzlerce öğrenci Balkan üniversitesi inşaat mühendisliği Bölümü’nü okumak için göç etmektedir ve burada yaşama şartlarını öğrenirler. Hakan kültürü oldukça sıcak kanlı insanlara sahip ve yemekleri lezzetli ülkelerden meydana gelir. Avrupa ülkelerinden öğrenciler için cazip bir bölge olmaktadır. Çoğu bölümünün puansız alması da bir avantajdır.

Balkanda hayat

Balkan kültürü oldukça zengin ögelere sahip ülkeler topluluğundan oluşur. Zengin mutfakları ve sanat inceleri ile birçok ülke tarafından takip edilir ve bilinir. Türk kültürüne benzer özellik gösteren Balkan ülkeleri her yıl yüzlerce Türk’ün evi olmaya devam etmektedir. Her mevsimde Balkan ülkeleri Türkiye’den turistik göç almaktadır. Kişiler aynı zamanda eğitim amacıyla da gelirler.

Balkan ekonomisi ülkemizin ekonomisine oldukça benzerdir. Burada yemek yemek ve gece hayatı yaşamak fazla zor değildir.Özellikle buraya okumak için gelen öğrencilerin çoğu hem okuyup hem de çalışma imkânına sahiptir. Bu sayede hem eğitim ücretlerini karşılarlar hem de yaşamak için temel gıda ve barınma ihtiyaçlarını kazandıkları bu paradan harcarlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit