Kiril Metodi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, toplumda iş sahası geniş olan bir meslektir. Bu mesleği yapanlar bina, demiryolu, metro, tünel, baraj, sulama, karayolu, pis su arıtma gibi yapıları ekonomik ve teknik noktadan uygun bir şekilde tasarlayan, yapan ve çalışmaları yürüten, denetleyen ve yaptıran kişilerdir. Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere bu meslek toplumda çok emniyetli bir yeri vardır. Hayat şartlarını iyileştirmesi ve insanlara yol, köprü, ulaşım araçlarının gidebileceği yerleri, yaşayabileceği binaları yapma noktasında toplumla iç içe olan bir meslek sahibidirler.

Toplum içinde değerleri yüksek olan hiçbir zaman kıymetini kaybetmeyen Kiril Metodi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu insanlar içinde özel hürmet görürler. Maddi ve manevi getirisi çok olan bu meslek sahipleri, inşaatın yapılan alanlar uygun olup olmadığını, hesaplamaları, bununla ilgili projeleri, yapımında kullanılacak araç gereçlerin hazırlanmasını, gerekirse projelerde değişiklikler yapar. Yapacağı yapının cinsine göre şantiye kurar, işçi ayarlar, iş güvenliğini sağlayacak resmi özel sözleşmelerin düzenlenmesinde, ihale işlemlerinin hazırlanması, ihalenin projeye uygunluğunu denetler. Daha birçok görevi üstelemek bu işleri yapar.

İnşaat Mühendisliği ve Makedonya Eğitimi

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi zengin akademik kadrosuyla, 50 bine yakın üniversite talebesiyle ve ayrıca bu üniversiteden alınan diplomanın 70 ülkede geçerliliği olmasıyla büyük ve kapasiteli bir üniversite özelliği taşımaktadır. Yurtdışından gelip kayıt yaptıran öğrenciler çok çeşitli imkanlar sağlayan üniversiteye Diş Hekimliğini okumak isteyen öğrencileri beklemektedir.  

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Diş Hekimliğini uygun fiyatla daha ucuza sınavsız okuyabilirler. Makedonya’nın ve balkanların, en köklü ve en prestijli üniversitelerinden biridir.

Balkan ülkeleri

Balkan ülkeleri coğrafi ekonomik ve siyasi bakımdan olduğu kadar kültür ve tarih mirası bakımından da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizden de sık sık ziyarete bulunulan Balkan ülkeleri hem eğitim-öğretim hem de turizm için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Örneğin her yıl yüzlerce Türk öğrenci Balkan ülkelerinde üniversite okumak için buraya seyahat etmekte ve yaşamaya başlamaktadır. Alanında uzman eğiticilerin barındırdığı birçok ünlü üniversite burada kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir.

Kiril Metodi üniversitesi eczacılık bölümü öğrencileri de burada yaşamaktan eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmaktadır. İç mimarlık mesleki eğitimin de adından söz ettiren bu üniversite birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit