Fi Ajans nerededir? Fi Ajans nasıl ulaşılır? Fi Ajans ne konuda hizmet vermektedir? Bu ve bunun gibi soruların cevabı bu yazımızda. Oyunculuk ajansları yeni dönemin en çok tercih edilen alanlarından biri. Günümüzde neredeyse herkes ünlü olmak istiyor. Bunun en büyük nedeni ise bu mesleğin yüksek maddi getirilerinin olması. Maddi kaynak dışında sadece bu mesleğe bağlılık duyan insanlarda mevcut. Bu insanların sayısı maalesef ki az fakat yine de varlıklarından haberdar olmamız bu sektör için önemli bir detay. Türkiye’de milyonlarca oyunculuk ajansı mevcut. Fakat yanlış bir algı olmasın ajanslar sadece oyuncularla ilgilenmiyor. Birçok ajans kamera önü ve kamera arkasında olan her meslek için çalışmakta. Oyuncu, şarkıcı, yönetmen, senarist ve bunun gibi sanat alanında bulunan birçok meslek ajanslarla beraber çalışmakta. Bu yazımızda ise önce ajanslar hakkında daha sonra ise Fi Ajans hakkında bilgiler vereceğiz.

Sanat Sektörü Neden Ajanslara İhtiyaç Duyuyor?

Cast ajansı nedir öncelikle ona bakalım. Televizyon, sinema ve reklam dünyasında kısaca sanat dünyasında oyuncu, model, sunucuların kanal yetkilileri ve yapımcılarla buluşturan aracı kurumdur cast ajansları. Cast ajansları kadrosundaki oyuncu ve modellerin, ajansın tecrübeli ekibi aracılığıyla sinema filmi, dizi film, televizyon filmi, reklam kampanyaları, reklam filmleri, defile, tanıtım, sunuculuk alanlarında doğru zamanda doğru firmalarla çalışmalarını sağlar ve mesleki kariyerleri süresince gerek hukuki gerekse finansal alanda yönlendirir, bilgilendirir ve uzman kadrolarla takibini sağlar. Kısaca ajanslar çalıştıkları sanatçının kariyer adımlarını yönlendirir ve doğru şekilde ilerlemesini sağlar.

Cast ajansları nasıl çalışır?

* Cast ajansları genellikle web sayfaları üzerinden başvuru kabul eder. 

* Başvurular arasından seçilen adayların fotoğrafları çekilerek, ajansın kayıtları arasına alınır.  

* Oyuncu adaylarıyla her yıl yenilenen sözleşmeler yapılır. 

* Daha sonra fotoğraflar ajansın web sitesinde yayınlanmaya başlanır. 

* Prodüksiyon şirketleri, reklam ajansları müşterileri için bu fotoğraflar arasından seçilen adaylar için cast ajanslarıyla irtibata geçer. 

* Cast ajansları oyuncu adayları ile iletişime geçerek görüşmeye yönlendirir. 

* Reklam, dizi ya da sinema filmi için yapılan seçmelerde beğenilen adayların ücretlere ajanslarına ödeir ve anlaşmalar 13 bölüm üzerinden yapılır.   

* Ajanslar sözleşmeleri gereği oyuncularının kazançlarından yüzde 20 pay alırlar. Fakat bu durum ajans bazında değişkenlik gösterebilir.   

* Cast ajanslar genellikle oyuncu, yabancı oyuncu, yerli-yabancı dublaj sesi, aile, çocuk ve pet (hayvan) gibi kategorilerde hizmet vermektedir.   

Fi Ajans Nerede?

Başlığımızın konusu olan Fi Ajans iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

2. Anafartalar Mah. 1514 Sokak No:3

Şehzadeler / Manisa

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir