Goce Delcev Üniversitesi Elektrik Ve Elektronik Mühendisliği bir devlet üniversitesidir ve eğitim hayatına uzun yıllar önce başlayan Makedonya Cumhuriyeti’nde kurulan bir üniversitedir. Goce delcev üniversitesi 27 Mart 2007 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 40 yıla yakın bir eğitim hayatı bulunmaktadır. Doğusunda kurularak bu bölgenin yükseköğrenim ihtiyacını karşılayan bu üniversite bugün çoğu Doğu topraklarında kurulu olduğu için geniş alanda birden fazla ülkede üniversite öğrencilerine eğitim vermektedir. Goce delcev üniversitesi balkanlardaki en gelişmiş şehir olan İştip şehrinde kurulup eğitim vermeye başlamıştır.Goce Delcev Üniversitesi Elektrik Ve Elektronik MühendisliğiGoce delcev üniversitesi bir devlet üniversitesidir ve eğitim hayatına uzun yıllar önce başlayan Makedonya Cumhuriyeti’nde kurulan bir üniversitedir. Goce delcev üniversitesi 27 Mart 2007 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 40 yıla yakın bir eğitim hayatı bulunmaktadır. Doğusunda kurularak bu bölgenin yükseköğrenim ihtiyacını karşılayan bu üniversite bugün çoğu Doğu topraklarında kurulu olduğu için geniş alanda birden fazla ülkede üniversite öğrencilerine eğitim vermektedir. Goce delcev üniversitesi balkanlardaki en gelişmiş şehir olan İştip şehrinde kurulup eğitim vermeye başlamıştır.

Goce delcev üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim kapılarını açmaktadır. Verdiği mühendislik eğitimi ile dünya çapında adını duyurmuş ve bilimsel çalışmalar yapan goce delcev üniversitesi birçok yeni mühendisin yetiştirilmesinde rol oynamaktadır.

İştip şehri

İştip şehre Kuzey Makedonya’nın Doğu kesiminde Doğu bölge sınırları içerisinde yer alan bir şehirdir. Bu bölgenin içinde İştip belediyesi sınırları dahilinde 34 tane yerleşim yeri bulunmaktadır ve belediyenin toplam nüfusu 50 bine yakındır. İştip de birçok ünlü ve başarılı üniversite bulunmaktadır. Burada bulunan üniversiteler sayesinde işte bir şehrine yüzlerce öğrenci gelmekte ve genç nüfusu oluşturmaktadır.

İştip de bulunan en başarılı üniversitelerden birisi goce delcev üniversitesidir. Goce delcev üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği ise mühendislik alanında birçok iş imkânına sahip bir bölümüdür. Hazırlık eğitimi ile 5 sene boyunca okutulan bu bölüm öğrencilerin isteğine göre hazırlık muafiyet başvurusu ile bir sınıftan başlatılabilir.

Elektrik elektronik mühendisliği

Elektrik elektronik mühendisliği günümüzde en popüler mühendislik alanlarından birisi olmaktadır. Çünkü günümüzde kullandığımız hemen hemen tüm eşyalarımız artık elektrikle çalışmaya başlamıştır. Elektrikle çalışan tüm eşyaların tasarım üretim geliştirme faaliyetlerini yürüten ve bu malzemeleri bulan kişiye elektrik elektronik mühendisi denmektedir. Sayısal puanla tercih edilebilir üniversiteler arasında olan Goce Delcev üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü her yıl puanlı ve puansız öğrenci kabul etmektedir.

Burada kaliteli eğitim alan mühendis adayı öğrenciler 4 yılın sonunda lisans diplomasını alarak istedikleri şehirde elektrik ve elektronik mühendisi unvanı ile çalışmaya başlarlar. Özellikle mühendislik fakültesinde çalışan profesörlerin niteliği ve bilime kattıkları yayınlar sayesinde hemen hemen dünyadaki tüm ülkeler bu üniversiteyi duymuştur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit