Goce Delcev Üniversitesi Hemşirelik taban puanları her yıl en son giriş yapan öğrencinin puanına göre güncellenmektedir. Bu üniversitenin hemşirelik bölümü eğitimlerinde de tüm öğrencilere en başarılı profesör ve doçentler ders vermektedir. Hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra mezun olan öğrenciler hemşirelik meslek grubunda yer alır ve hayal ettikleri en güzel yerlere gelip istedikleri ülkede çalışabilmektedirler.

Goce Delcev Üniversitesi Hemşirelik bölümünü bitiren öğrenciler hastanelerde poliklinik ve aile hekimlikleri özel kuruluşlar başta olmak üzere hem doktorun hem de insan sağlığının söz konusu olduğu hemen hemen tüm sağlık kuruluşlarında çalışabilmektedirler. Hemşirelik eğitiminde önde uygulamalı dersler laboratuvar araştırmaları ve tıp alanında yapılan uygulama ve ilaçların içerikleri detaylı olarak öğrencilere üretilmektedir. Bu sayede doktorların önerdiği tüm tedaviler hemşireler tarafından da bilinip uygulanabilmektedir.

Hemşirelik bölümü

Goce Delcev Üniversitesi Hemşirelik bölümü okuyan öğrenciler 4 yıllık bir eğitim ve aldıktan sonra hemşirelik mesleğini icra edebilecek yeteneğe sahip olurlar. Bu meslek grubunda çalışmak isteyen öğrenciler puansız bir şekilde Balkan ülkelerinde bulunan üniversitelere müracaat ederler. Bu bölümlerin internet sitelerinde hangi tarihlerde müracaat edilecekleri ve bölüm için ne kadar eğitim ücreti yatırmaları gerektiği ilgili bölüm kısımlarında belirli tarihler aralığında yayınlanmaktadır. Öğrenciler buralardan hangi tarihte başvuracaklarını takip edebilir.

Goce Delcev Üniversitesi Hemşirelik bölümünde puansız olarak yerleşmek isteyen öğrenciler üniversitenin web sitesinden gerekli evrakların ne olduğunu araştırmaya başlarlar. En genel anlamda lazım olan evraklar lise diploması kimlik bilgisi pasaport ve eğitim ücretinin yatırıldığına dair kanıt olan banka makbuzudur. Üniversite bölüm komisyonları tarafından belirlenen kontenjan sayılarına göre kişiler bu üniversitelere tercihte bulunabilirler.

İştip’te yaşam

Makedonya’nın doğusunda yer alan iştir şehri elli bin nüfusa yakın bir şehirdir. Ülkenin en çok gelişen sektörü tekstil ve moda sektörüdür. Oo j pole ve kocani vadilerinin kesişim noktasında yer alan bu şeyi bregalnica ve Otinja nehirleri İştip’ten geçer.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit