Goce delcev üniversitesi iç mimarlık bölümü’nü okumak için birçok Avrupa vatandaşı Balkan ülkelerinden Makedonya’ya göç etmektedir. Meslek seçimini mimarlık üzerine yapmak isteyen kişiler geleceklerini planlarken kendilerine en uygun ülkeye yani Balkan ülkelerini seçmekte özgürdürler. Makedonya mimarlık yani iç mimarlık eğitimi veren ülkeler arasında yer alır. Son yıllarda çok fazla tercih edilen üniversitelere sahip olan ülke sunduğu uygun fiyat fırsatları ile öğrencileri daha iyi bir geleceği hazırlamaktadır

Makedonya’da mimarlık eğitimi almak isteyen kişiler hayatlarının belli bir süresinin bu kanalı yönlendirmektedir ve iç mimarlık eğitimi genellikle 4 yıl sürer. Sen de bunu bekliyorsun biliyor üstelik iç mimarlık eğitimi almak size yeteneklerinizi göstermek için çok sayıda kapı açacaktır.

İç mimarlık nedir

Mimarlığın bir alt dalı olan iç mimarlık bazı projelerde peyzaj mimarları ile birlikte çalışabilir. İş imkanları oldukça geniş olan bu bölümden mezun olan öğrenciler emlak ve mobilya sektörlerinde de çalışma imkânı bulurlar. Özellikle ülkemizde ve pek çok diğer ülkelerde kişiler iç mimarlık bölümü yurtdışı okullarını okumak isterler. Okullardan biri olan Goce Delcev üniversitesi iç mimarlık bölümü her yıl yüzlerce öğrencinin iç mimar olmak için tercih ettikleri yabancı okullar arasında yer almaktadır.

İç mimarlar devlet kurumunda çalışabilirler ve oldukça iyi ücret alırlar. İç mimarlık mesleğine başlayan kişiler zaman ilerledikçe tecrübe kazanırlar ve kazandıkları paralar da artar. Günümüz dünyasında iç mimarlar genellikle ev daire villa gibi yaşanılan alanların iç tasarımını ofis ve çalışma alanlarını havaalanı santral veya istasyonlar gibi ulaşım birimleri alışveriş merkezlerine malzeme dükkanları tasarlarlar. Oldukça geniş bir çalışma imkânına sahip olan iç mimarlık en çok tercih edilen bölümler arasında yer alır.

Balkan ülkeleri

Balkan ülkeleri coğrafi ekonomik ve siyasi bakımdan olduğu kadar kültür ve tarih mirası bakımından da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizden de sık sık ziyarete bulunulan Balkan ülkeleri hem eğitim-öğretim hem de turizm için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Örneğin her yıl yüzlerce Türk öğrenci Balkan ülkelerinde üniversite okumak için buraya seyahat etmekte ve yaşamaya başlamaktadır. Alanında uzman eğiticilerin barındırdığı birçok ünlü üniversite burada kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir.

Goce delcev üniversitesi iç mimarlık bölümü öğrencileri de burada yaşamaktan eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmaktadır. İç mimarlık mesleki eğitimin de adından söz ettiren bu üniversite birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit