İstanbul Teknik Üniversitesi özel öğrenci başvurusu yapmak için bir lisans programından ders alan öğrencilerin, başvuru yapabilmek için bir yükseköğretim programında kayıtlı ya da mezun olmuş olması gerekir.

Bir lisansüstü programından ders alacak öğrencilerin, İstanbul Teknik Üniversitesi özel öğrenci başvuru yapabilmesi için başka bir yükseköğretim kurumunun yüksek lisans, doktora ya da sanatta yeterlilik programına kayıtlı olması ve ilgili yükseköğretim alabilmesi için onayı gerekmektedir. Bu koşul sağlanmadan lisansüstü derse kayıt işlemi yapılamaz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Özel Öğrenci Başvurusu İçin Nasıl Onay Alırım?

İstanbul Teknik Üniversitesi özel öğrenci başvurusu yapabilmek ve derslere kabulü için aşağıda belirttiğimiz akademik birimlerin onayı olması gerekir.

Lisans derslerinde; dersi veren öğretim üye/ görevlisinin onayı,

Lisansüstü derslerinde; dersi veren öğretim üye/ görevlisinin ve Bölüm/Anabilim Dalı Başkanlığının onayı gerekir. Ayrıca, öğrencinin kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan dersi alabileceği konusunda alınmış olan Enstitü Yönetim Kurulu Kararını başvuru esnasında sunması gerekir.

Not: İstanbul Teknik Üniversitesi’nde herhangi bir programa kayıtlı olan öğrenciler özel öğrenci statüsünde ders alamazlar.

İstanbul Teknik Üniversitesi Özel Öğrenci Başvuru için Gerekli Olan Belgeler

  1. Özel Öğrenci Başvuru formu.
  2. Mezun statüsünde olanlardan Mezuniyet Belgesi ya da Diplomanın onaylı fotokopisi.
  3. ‘’Öğrenci’’ statüsünde olanlar için öğrenci belgesi.
  4. 2 adet vesikalık fotoğraf: Fotoğraflardan biri başvuru formuna yapıştırılacaktır.
  5. Fotoğrafta başın konumu dik olmalıdır, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğrafta gülme vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir.
  6. Öğrencinin gözleri açık konumda olmalı ve net olarak görünmelidir. Saçlar gözleri kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmış olmalıdır.
  7. Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olmalıdır.
  8. Öğrencinin zorunlu olarak kullandığı gözlük dışında şapka vb. aksesuar bulunmamalıdır.
  9. Öğrencinin fotoğrafı renkli, şu andaki görünümünü yansıtacak şekilde son altı ay içinde çekilmiş, yüzünün görünür ve kolaylıkla tanınabilir durumda olması gerekir.
  10. İTÜ özel öğrenci statüsünde ders alıp kayıtlı olduğu üniversitesine ders sayımı yapacak öğrencilerin, kendi üniversitelerinden lisans programları için Fakülte Yönetim Kurulu, Lisansüstü programlar için de Enstitü Yönetim Kurulu Kararı gerekir.

Covid 19 Pandemisi nedeni ile 2020-2021 Bahar döneminde geçerli olmak üzere onaylanır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir