İzmir Üniversitesi ÖBS ve okul yönetim web tabanlı program olarak bilinen ve öğrencilerin okula kayıt oldukları ilk günden itibaren sistemleri hazırlanan tüm akademi hayatları boyunca sık sık kullanacağı bir sistemdir. Bir cümle ile anlatmak gerekirse bu sistemler, teknolojinin ve eğitim dünyasının birbirine geçtiği en büyük avantajlar arasında yer alır.

İzmir Üniversitesi ÖBS, daha önce her şeyin manuel olarak yapıldığı işlemlerin hepsi şuan bu sisteme yüklenmektedir. İnternet kullanımının artması sayesinde artık manuel yapılan her şey ortadan kaldırılarak hem öğrenci hem de akademisyenler için kolaylık sağlanmıştır. Aynı zamanda öğrenci ve hocalar arasındaki iletişimin de daha sağlıklı ve hızlı olmasını sağlamıştır.

İzmir Üniversitesi ÖBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) Ne işe Yarar?

İzmir Üniversitesi ÖBS en temel amacı öğrencinin eğitim hayatı boyunca okulla alakalı tüm bilgilerinin sistemde olduğu ve yine öğrencinin üniversite ile ilgili her konuda bilgiye ulaşacağı bir platformdur. Okulun izin verdiği ölçüde, her öğrencinin kendisine ait profili vardır ve bu profil üstünden değişiklik hakkına sahiptir.

Öğrenciler bu sisteme girebilmeleri için kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç duyarlar. OBS üzerinden yapılması gereken her işlem için bu şifreye ihtiyaç duyacaklardır. Okul sistemine yüklendiğiniz ilk anda öğrenci işleri tarafından bir şifre alacaksınız bu tek kullanımlık bir şifre olacak sisteme giriş yaptıktan sonra bu şifreyi değiştirmeniz gereklidir. Eğer şifreyi unutursanız şifreyi unuttum bölümünden yardım alabilir veyahut öğrenci işlerine gidip yeniden şifre talep edebilirsiniz.

OBS Kullanım Rahatlığı

Ülkemizde üniversiteler tarafından kullanılan sistem, eğitim programı, ders takibi, ders kredileri, değişim programları hakkında bilgi, tez takibinin yapılması, ders kayıtları ve ders içerikleri incelemesi, hangi akademi hocasının hangi derse gireceği, ders içeriğinde neler işleneceği, uygulama dersleri ve transkript vb. bilgilere ulaşarak öğrenciyi birçok noktada hem zamandan hem de farklı noktalara koşturmacadan kurtarır.

İzmir Üniversitesi ÖBS ara yüzü hiç bilmeyen öğrenciler için özellikle birinci sınıflar için adaptasyon sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmış ve fiziksel yorgunluk gerektirecek her işlemin önüne geçmiştir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir