Makedonya da Hayat oldukça aktiftir. Balkanların tam orta merkezinde yer alan ve küçük bir coğrafyaya sahip olan ülke dağlık ve yeşillik alanlardan oluşur. Vardar nehrinin geçtiği ülkede huzur hakimdir. Şirin bir ülkedir. Evler küçük ve kutu şeklinde banliyö tarzındadır. Şehir merkezinde apartmanlar da var fakat Makedonya denilince akla ilk gelen renk renk küçük kutu evlerdir.

Makedonya da Hayat genel olarak öğrencilerin aktif bulunduğu ve sayıca fazla olduğu görülür. Halk huzurlu ve yardımseverdir. Öğrencileri de oldukça severler. Ortalama 20 ülkeden öğrenci eğitim için gelerek ülkeyi çok uluslu bir yapıya büründürür.

 Makedonya’nın başkenti Üsküp’tür. Makedonya’nın tüm işleyişi buradan halledilir. Şehirde; sanat, spor, müzik, eğlence, kültür, eğitim, sağlık, politika vb. her şeyi burada bulabilirsiniz. Gezmek için iki gün süre yeterlidir. İki gün içerisinde bu şehrin her sokağını gezebilir ve harika yemekler yiyebilirsiniz.

Makedonya’ya Taşınmak

Makedonya da Hayat yaşamak istiyor ve ben artık orada yaşamak istiyorum diyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyunuz. Makedonya’da eğitim ya da iş için gitmek isteyen bireylerin mutlu olacaklarına ve huzurlu bir hayat yaşayacaklarını söyleyebiliriz.

Üniversite eğitimi için gidecek öğrencilerin içleri rahat edebilir. Çünkü ülke o kadar uygun olduğu için hiçbir şekilde maddi sıkıntı çekmeyeceksiniz. Makedon dinarı Türk lirasına oranla oldukça ekonomik olduğu için döviz çevirisi yapıldığı zaman oldukça avantajlı olacaksınız. Ev tutmak istiyorsanız 1+1 veya 2+1 eşyalı evleri 100-250 Euro arasında bir fiyata ev bulabilirsiniz.

Makedonya Turu

Makedonya da Hayat kurmasanız bile orada harika bir tatil yapabilirsiniz. Makedonya için ufak bir hafta sonu kaçamağı bile yapabilirsiniz. Hem şehir turizmi yapabilir hem de doğa turizmi yapabilirsiniz. İkisini de çok rahatlıkla bulabileceğiniz ülkede gece hayatı da oldukça aktiftir.

Hem tarihi kültürel bir gezinti hem doğa turizmi ve yeşillik, dağlık alanda turlar yaparak kendinize farklı bir rota oluşturabilir gece de mükemmel aktif ve enerjik gece hayatına karışabilirsiniz.

İstediğiniz her şeyi size sunan Makedonya, oldukça dinamik bir ülkedir. Keyif alarak bir tatil yapabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir