Balkanlara seyahat etmeden önce Makedonya fotoğrafları bakınız. Şüphesiz bu seyahatin en güzel yanı 5 asırdır var olan duygusal bağdır. Atatürk’ün yetiştiği topraklara yolculuk, bugün hala her yerde Türkçe konuşulması, Türk nüfusunun var olması ve Osmanlı’nın geride bıraktığı kültürel ve tarihi miras insanın kalbine dokunuyor. Bu sebeple ki Avrupa yolculuğundan daha duygusal ve derin bir yolculuk olur.

Makedonya fotoğrafları diye arama yaptığınızda karşınıza olabildiğine yeşil ve dağlık bir coğrafya çıkar. Ülke hem doğal güzelliklere sahip hem de tarihi dokulara sahip bir ülkedir. Yeni ve modern binalar ve sanatsal tasarımları da şehirde görmek mümkün. Hatta Üsküp için heykeller cenneti diyebiliriz. Her sokakta nerdeyse bir heykel bulmak mümkün. Makedonya’nın Türkler açısından bir diğer avantajı ise vize istemiyor oluşu. İstanbul’dan uçak ile 1 saat, otobüs ile ortalama 8 – 10 saat mesafede olan ülkeye ulaşım oldukça rahattır. 3 – 4 günde güzel bir Makedonya turu yapabilirsiniz ama hafta sonunu değerlendirmek için bile yeterli olabilir.

Balkanların Kalbi Makedonya Turu

Makedonya fotoğrafları baktığınızda göreceğiniz şey tipik Balkan ülkesidir. Mimarisi, doğal güzellikleri ve aktif şehir hayatı ile yaşamış oldukları geleneksel hayat turistler tarafından oldukça ilgi çekici oluyor. Uygun fiyatlı olan ülkede ne kadar lüks yerlerde kalırsanız kalın ya da lük restoranlarda yemek yerseniz yiyin cebinizden çıkacak para oldukça az olacaktır. Bunun en temel sebebi tabii ki döviz kuru. Ülkenin resmi dili Makedonca olmasına rağmen ülkede neredeyse herkes az da olsa Türkçe bilmekte. Bu nedenle yabancı dil bilmeseniz bile kendinizi farklı hissedeceğiniz bir ortamda bulunmayacaksınız.

Makedonya Doğası Bütün, Mimarisi Bütün Bir Ülke

Sadece Üsküp’e bağlı kalmadan tüm Makedonya Cumhuriyeti’ni gezmenizi tavsiye ederiz. Şüphesiz ki Makedonya fotoğrafları gördüğünüzde en beğeneceğiniz şehir Ohri olacak. Onun da aynı şekilde mimari ve doğa yapısı oldukça ilgi çekicidir.

Genel olarak ele aldığımızda sizi tarihin tozlu sayfalarını araştırmanızı sağlayacak ve aynı anda da huzura sürükleyecek bir ülke. Vize istememesi ve uygun fiyatlı olması ile ertelenmeyecek seyahatlerden biri olmalıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir