Balkan yarımadasının tam merkezinde bulunan bu küçük coğrafyaya sahip ülke olan Makedonya, Makedonya Hakkında Bilgi almak için oldukça kaynak bulunur. Roma ve Osmanlı döneminde kalan taş köprüler, tarihi binalar ve dini merkezler ile dikkat çeker. Otantik şehir görüntülerinin olduğu ülkede huzurlu bir ambiyans vardır. Makedonya soğuk iklime sahip olsa da insanları sıcakkanlı, yardımsever ve neşelidir. Çok uluslu yapısı ile öne çıkan Makedonya, ülkede bulunan ulusal parkları, doğal güzellikleri ve sakin yapısı ile konuklarına keyifli bir seyahat deneyimi sunar.

Makedonya Hakkında Bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Makedonya Nerededir ve Ne Zaman Gidilir?

Makedonya, Balkan yarımadası denilen bölgenin tam merkezinde yer alır. Hatta Makedonya için Balkanların kalbi terimini sıkça duyabilirsiniz. Kuzeyde Sırbistan, doğuda Bulgaristan, güneyde Yunanistan ve batıda Arnavutluk komşusudur. Ülke, oldukça uzun ve görkemli olan Vardar Nehri ve 2000 metreyi aşan dağları ile tanınır. Makedonya Hakkında Bilgi kültürel ve tarihi dokuları ile ne kadar ilgi çekse de ülke oldukça fazla doğal güzelliğe sahiptir. Her yeri yemyeşildir. Doğa ve şehir sanki bu ülkede bir bütün olarak yaratılmıştır. Doğaseverlerin aktivite yapacakları çok sayıda alternatif bulunmaktadır.

Makedonya, özellikle tarih ve kültür seyahati severlerin dikkatini çekecek otantik özelliklere sahip geçmiş ile geleceğin harmanlanmış ülkesidir. Bu nedenle Makedonya’yı ziyaret etmek isteyenlerin, ülkenin doğal olarak sunmuş olduğu doğal ve tarihi güzellikleri yakından tanıyabilmek ve sıkıntı yaşamadan gezebilmek için en uygun dönem, sıcakların artmaya ve yağışların azalmaya başladığı yanı haziran ve ekim ayları arasında ziyaret edilmek için oldukça uygundur.

Makedonya’da Ne Yenir?

Makedonya Hakkında Bilgi de bölgenin etnik ve kültür çeşitliliğinin yemek kültürüne yansımış olmasıdır. Mutfak sanatları konusunda son derece zengin içeriğe sahiptir. Makedonya genelinde Avrupa’nın hiçbir kentinde göremeyeceğiniz çeşitlilikte yiyecekler bulursunuz. En çok tercih edilen yiyecekler ise; tatlı, hamur işi, musakka, sarma, türlü, kebap vb. yiyecekler Makedon halkının ve turistlerin en sık yediği yiyeceklerdir.

Üsküp Köftesi: Türk Çarşısı Lokantaları

Elbasan (Makedon Yahnisi): Makedonska Kuka

Trileçe: Bistro Skopje

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir