Makedonya ile ilgili bilgiler, kuzeyde Sırbistan, doğuda Bulgaristan, güneyde Yunanistan ve batı tarafında Arnavutluk’a komşu olan tam Balkanların merkezinde yer alan küçük bir ülkedir. Balkanlarda Makedonya ülkesinin başkenti olan Üsküp, ülkenin en büyük ve metropol özelliklerine sahip şehridir. Ülkenin akademi, politika, sağlık, sanat ve sosyal yaşam merkezi diyebiliriz Üsküp için.

 Çok sayıda farklı ülkeden ziyarete gelen ve kültürel anlamda çeşitliliğe sahip olan ülkenin nabzını öğrenciler ve gençler tutmaktadır. Hayat olarak uygun olup refah standardı yüksektir. Rahatlıkla dilediğiniz etkinliklere katılabileceğiniz ortamlar mevcuttur. Yaşayan bir şehir olan Makedonya’nın üniversiteleri de aynı şekildedir. Makedonya ile ilgili bilgiler eğitim nabzının canlı olduğu ve üniversitelerin sürekli olarak konferans, sempozyum, seminer, müzik, spor, eğlence ve sanatsal etkinliklere önem verir.

Makedonya’da Hangi Dil Egemen?

Makedonya ile ilgili bilgiler kültürel ve tarihi geçmişi ile Türkiye’ye oldukça benzeyen ülkede eğitim almak veya yurtdışına çalışmaya giden bireylerin yabancılık ve zorluk çekmeden hayat kurması mümkündür. Ülke sınırları içerisinde Türkçe, Sırpça, Romanca, Arnavutça dilleri konuşuluyor artı olarak alfabe benzerliğinden ve Balkanlarda olmasından kaynaklı Bulgarca dilini de çok sık duyabilirsiniz. Küçük bir coğrafyada egemenliğini sürdüren Makedonya, 2019 yılında ülke ismini Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirdi.

Makedonya Tatil Rotaları Oluşturuldu mu?

Makedonya ile ilgili bilgiler oldukça fazladır. Özellikle son zamanlarda tatil rotaları hep o tarafa doğru çevrilmiştir. Bunun sebebi ise hem Türklerden vize istememesi hem de çok uygun fiyatlı olmasıdır.  Bu şehre geldiğinizde hissedeceğiniz şey “sanki orada doğmuşum” olacaktır. İlk defa gidiyor olsanız da asla yabancılık çekmeyecek ve hemen adapte olacaksınız. Minicik bir coğrafyada konumlandırılan ülkenin tarihi dokusu, kültürel mirası ve doğası gerçekten mükemmel diyebiliriz. Orada hem hüzünlenecek hem de huzur dolacaksınız. Yer gök yeşil derler ya, Makedonya da tam olarak böyle bir ülke işte. Şehirlerde her yerde heykel ve Osmanlı dönemine ait eserler bulabilirken bir anda doğanın içine de gidebilirsiniz. Ülkenin iklimi soğuk olmasına rağmen hem ülke hem de insanları hem sıcakkanlı hem de sempatiktir. Halk oldukça yardım sever bir karakter yapısına sahiptir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir