Makedonya İş İmkanları, Makedonya’nın başkenti Üsküp hep iş alanı hem de eğitim alanında oldukça gelişmiş bir ildir. Makedonya’ya her yıl binlerce turist gelmekte ve bazıları sadece ülkenin güzelliğinden etkilenip taşınmak istemektedir. Peki bu durumda Makedonya İş İmkanları konusunda nasıldır? Her gelen birey kendisine rahatlıkla iş bulabilir mi?

Her anlamda geniş yelpazede imkan sunan ülkede barınmak oldukça rahattır. Makedonya, özellikle Türkiye için oldukça avantajlı bir ülkedir. Türkiye’ye uçakla yaklaşık 1 saat, karayolundan ise 8 – 10 saat mesafeye sahiptir. Resmi dili Makedonca olup, ülkede Türkçe, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça, Bulgarca ve İngilizce dilleri de konuşulmaktadır.

Makedonya şirin bir ülkedir. Tarihi dokusu ve kültürü ile insanın için huzur kaplar. Makedon halkının özellikle Türklere karşı sempatisi büyüktür. 1392 yılında Osmanlı topraklarına katılan ve 500 yıldan fazla bir süre boyunca egemenlik çatısı altında kaldığı için oldukça benzer kültüre sahiptir.

Makedonya’da Çalışma Hayatı

Makedonya İş İmkanları epey geniştir. Rahatlıkla orada iş bulabilirsiniz. Türkiye’ye yakın olması da sevdiklerinizi görmek için avantajdır. Ayrıca uçakla gelindiği takdirde Makedonya Türkiye’den vize istemediği için, sadece Türk pasaportu ile 90 gün ülke sınırları içinde kalabilir ve özgürce seyahat edebilirsiniz. Bu noktada ailenizin sizi sık sık ziyarete gelmesi demektir.

Rahatlıkla iş bulabilseniz bile sizi zorlayacak bir konu vardır; dil konusu. İngilizce ve Makedonca bilmek zorundasınız. Her ne kadar firma içinde İngilizce konuşulsa bile halk ile anlaşmak ya da bir şey yeme içmek için resmi dili bilmeniz gerekir.

Bunun dışında çalışabilmek için Türk pasaportu sahibi olmalı ve lise ya da dengi bir eğitim öğretim kurumundan okul mezunu olmalısınız. Sağlık problemi olmamalı ve adli sicil kaydınız temiz olmalı. Erkeklerin askerliğini yapmış olması ülke için oldukça önem arz eder.

Makedonya Yaşam Standartları

Makedonya İş İmkanları konusunu ele aldık. Makedonya’da yaşam standartları oldukça yüksek, yaşam giderleri düşük ve halkın alım gücü iyi durumdadır. Bu nedenle maddi olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla geçinebilirsiniz. Ülkede hem market fiyatları hem de yaşam oldukça uygundur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir