Makedonya Mit Üniversitesi Makedonya’nın kalbinde yer alan başkent Üsküp’te kurulmuş özel üniversitedir. Bu üniversitenin en büyük özelliği Amerika ve Avrupa eğitim sisteminden ilham alarak bir sentez yapar ve Makedonya eğitim sistemine akredite eder. Bu sayede oldukça evrensel değerlere sahip olan bir eğitime sahiptir.

Makedonya Mit Üniversitesi öğrencisi olabilmek için zorlu sınav şartlarına tabii tutulmanıza gerek yok. Mit Üniversitesi hiçbir sınav ve puan şartı gerektirmeden sadece lise diploması ile üniversiteye kayıt yapabiliyor ve eğitim hayatına başlayabiliyorsunuz. Her zaman eğitimde fırsat eşitliğini savunan üniversite, sadece bir üniversiteye giriş için bu kadar uğraşa gerek olmadığını ve emeğin eğitim hayatı içinde harcanması gereken bir durum olduğunu savunur.

Eğitim dilinin İngilizce ve Makedonca olması da oldukça büyük bir avantajdır. Bireyler hem anadil seviyesinde İngilizce konuşacaklar hem de oranın resmi dilini öğrenerek hem sosyal hayatlarında hem de gelecekte kariyer hayatlarında Makedonya’da kalmayı düşünen bireyler için fırsat olacaktır.

Mit Üniversitesi Eğitim Birimleri

Makedonya Mit Üniversitesi sınav şartı aramadan öğrenci kabul eden üniversite öğrencileri geleceğin aydın bireyleri olma yolunda ışık tutar. Mit Üniversitesi sayesinde hayallerinizdeki mesleğe kavuşmak artık çok kolay! Hukuk, psikoloji, mimarlık, turizm, yönetim bilimleri, sistem mühendisliği, web programlama, gastronomi, bilgisayar bilimleri ve teknoloji bölümlerinden size uygun eğitim programını seçerek dahil olabilir ve hiçbir şekilde sınav stresi yaşamadan kayıt yaptırabilirsiniz.

Makedonya Mit Üniversitesi yıllık harç ücretleri genel olarak 2000 Euro’dur. Her yıl değişkenlik göstermekle birlikte bölümler de farklı ücretlere sahiptir.

Yurtdışında Eğitim Görmek

mit üniversitesinde eğitim almak birçok anlamda oldukça avantajlıdır. Yurtdışında eğitim alarak sosyokültürel açıdan kendini değiştirmek, anadil seviyesinde İngilizce eğitim almak, üniversitenin çok kültürlü yapısı sayesinde farklı milletlerden arkadaşlar edinmek bir öğrenci için oldukça güzel fırsatlardır.

Hem Türkiye hem de Avrupa’ya yakınlığı sayesinde bol bol seyahat rotaları oluşturulabilir. Makedonya şehir yapıları ile güzel oldukları kadar doğa hayatı ile de oldukça büyüleyicidir. Göllerin, ağaçların ve dağların arasında konumlandırılmış küçük bir coğrafya olan Makedonya’da öğrencilik yılları oldukça keyifli geçer.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir