Makedonya Skopje küçük bir coğrafyaya sahip olan ülke Balkanların merkezinde yer almaktadır. Oldukça sevilen, kültürü ve tarihi dokusu ile insanın içini ısıtan Makedonya Cumhuriyeti, Türkiye’ye de uçak ile yaklaşık 1 saatlik mesafede, otobüsle de ortalama 8-10 saat mesafededir.

Yugoslavya dağıldıktan sonra bağımsızlığı ilk Türkiye tarafından tanınan Makedonya Skopje, resmi adı ile Kuzey Makedonya Cumhuriyet, tarihi köken, kültür ve yemyeşil doğası ile yaşamak için veya seyahat etmek için oldukça ekonomik ve keyifli bir alternatiftir. Makedonya’nın başkenti Üsküp çevresinde keşfedilecek, dinlenilecek ve birçok anı biriktireceğiniz, harika lezzetler tadımlayacağınız yerler mevcut.

Makedonya Skopje kentinde, kayak tatilinden kültür turlarına, eğlenceli aktivitelerden doğanın sakinliğine kadar her konsepte uygun tatil seçeneği de bulabilirsiniz. Her anlamda oldukça ekonomik olan ülkede yaşam refah seviyesi de oldukça yüksektir.

Makedonya’yı Yakından Tanıyalım

Makedonya Skopje büyükşehirleri modern çağı ve dokuyu yakalamış. Özellikle Üsküp ve Ohri gibi şehirlerde aradığınız her şeyi bulabilir, gelişmiş iletişim teknolojilerini kullanabilir ve gece hayatı maceralarına da atılabilirsiniz. Özellikle üsküp’te kaliteli bir akşam geçirmek istiyorsanız sayısız mekan bulabilirsiniz.

Ülkenin her yeri o kadar yeşil ki nehir kenarlarındaki parklar, huzurlu ve sakin bir gün geçirmek için harika bir karar olur. Sovyet tarihlerinden kalma geniş caddeler ile Makedon şehirlerinde uzun yürüyüşlere çıkmak oldukça keyif verici olur.

1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Makedonya Skopje kendi tarihlerine çok önem verirler. Büyükşehirlerin birçok yerinde ünlü Makedonların heykellerini görme şansınız var. Ayrıca çok sayıda müzeleri var olup İngilizce dil opsiyonu da mevcuttur.

Makedonya Bize Biraz Yakın Biraz Uzak

Makedonya tarihi bakımından Türkiye oldukça benzer, kültür ve aile yaşantısı da bizim kültürümüze yakındır. Bu sebeple Türkiye’den oraya tatile gittiğinizde asla farklı bir ülkeye gitmiş gibi hissetmezsiniz. Makedonya iklimi soğuk olmasına karşın halkı o kadar sıcakkanlı ve yardımseverdir. Orada huzuru bulacak ve dönmek istemeyeceksiniz. Aklınızdan geçen her şeyi istediğiniz şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ülke sizin resmen ruhunuzu besliyor. Kültürümüze ve tarihimize oldukça yakın olan Makedonya’da evinizde gibi hissedeceksiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir