Makedonya Üniversite Okumak için ideal bir ülkedir. Dilediğiniz eğitimi ve üniversite hayatını bu ülkede rahatlıkla bulabilir ve en dolu dizgin yıllarınızı geçirebilirsiniz. Hem Türkiye’ye hem de Avrupa’ya yakınlığı ile seyahat noktalarının genişliği, ülkenin doğal güzelliği ve şehirlerinin bireylere sunduğu imkanlar ile oldukça mutlu olacaksınız.

Yurtdışında üniversite okumak her gencin hayalidir fakat belli sebeplerden dolayı bu hayaller ya ertelenir ya da vazgeçilir. Özellikle uzak bir ülkede okumak ve okul ücretleri vazgeçilen iki belirgin sebeptir. Makedonya sayesinde artık bu hayallerden vazgeçmek yok. Peki, bu nasıl olacak? Okul ücretlerini karşılamak zor olmayacak mı? diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Makedonya Üniversitelerinde Eğitim Görmek

Makedonya Üniversite Okumak için hem ekonomik hem de oldukça rahat bir ülkedir. Ülkede ekonomik olan sadece eğitim değil aynı zamanda yaşam giderleri de oldukça düşüktür. Bu nedenle rahatlıkla geçim sağlayabilirsiniz.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programlarının var olduğu üniversitelerin eğitim dili %100 ingilizcedir. Bu nedenle öğrenci anadil seviyesinde İngilizce öğrenmeden üniversiteden mezun olamaz. Üniversiteye kayıt yapıldıktan sonra İngilizce sınavına giren öğrenci o sınavdan yeterli düzeyde puan alamazsa hazırlık sınıfı okumak zorundadır. Bu sistemin amacı ise tüm dersler İngilizce olacağı için öğrencinin belirli bir seviyede İngilizce bilmesi gerekir. aksi halde derslerden geri kalarak dönemi toparlaması güçleşir.

Makedonya Üniversite Okumak için oldukça emek harcanmalıdır. Üniversiteye giriş kolay olsa da eğitimin kalitesinden dolayı okumak zordur. Ciddi anlamda emek ve ders çalışma ister. Sadece lise diploması ile kayıt yaptırabileceğiniz üniversitede geçireceğiniz eğitim sürenizi iyi değerlendirir okuldan verim alırsanız kariyer hayatına tam donanımlı bireyler olarak başlarsınız.

Makedonya’da Kaç Üniversite Vardır?

Makedonya Üniversite Okumak için lise diplomanız yeterlidir fakat tercihle gelmek isteyen öğrenciler için de ÖSYM’nin üniversite sınavına girip kılavuzundan tercih yaparak yerleşilebilir. Tercih tamamen öğrenciye kalmış durumda. Makedonya üniversitelerinin herhangi bir şekilde sınav ve puan şartı bulunmuyor.

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi,

Makedonya Kiril Metodi Üniversitesi,

Makedonya Vizyon Üniversitesi,

Makedonya Balkan Üniversitesi,

Makedonya Mit Üniversitesi,

Makedonya Avrupa Üniversitesi,

Makedonya Strugay Üniversitesi,

Makedonya Güneydoğu Avrupa Üniversitesi,

Makedonya Amerikan Üniversitesi,

Makedonya Fon Üniversitesi bulunur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir