Makedonya Üsküp başkenttir. Makedonya’nın kalbinde yer alan tüm ülkenin akışı oradan olur. Küçük bir coğrafyaya sahip olan Makedonya, dağlık, yeşillik ve göllerin olduğu bir bölgede konumlandırılmıştır. Balkanların en çok turist çeken ülkesidir. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz tüm dünya tarafından ziyaret edildiği için turistik özellikleri de oldukça gelişmiştir.

Üsküp, Makedonya’nın sadece başkenti değil aynı zamanda tek metropol şehir olma özelliğine de sahiptir. Üsküp için Makedonya’nın incisi denilir. Artı olarak gelen turistler Üsküp’ü heykeller şehri olarak tanımlar. Bunun temel sebebi ise sokaklarda sayıca fazla bir şekilde heykellerin olmasıdır. Hatta devlet kurumlarının sokaklarında daha fazla heykel olduğu için bu şekilde bir lakap takılmıştır.

Makedonya Üsküp oldukça önemlidir. Üsküp yaşayan, dinamik ve akışkan bir şehirdir. Bu şehirde; politika, siyaset, sağlık, eğitim, eğlence, sanat, müzik, spor, kültür, yeme içme artık aklınıza ne gelirse hepsini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Makedonya Üsküp gitmek için iki yol vardır; havayolu ve karayolu.

Havayolundan gidecek olan ziyaretçiler için direkt uçuş İstanbul’dan vardır. 1 saatlik uçuş mesafesi uzaklığında olan Üsküp, Türkler için vize istememekte ve sadece pasaport ile 90 gün ülke sınırları içerisinde özgürce seyahat etme iznini verir.

Karayolundan gidecek olan ziyaretçiler için özel araç ile ortalama 8-9 saat, otobüs ile ise ortalama 10 saat yolculuk sürer. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli husus vardır. Karayolundan Üsküp’e gidebilmek için Bulgaristan ya da Yunanistan sınırından geçilmesi gerekir. bu sınırlardan geçebilmek için bireylerin ve özel araçla gelenlerin araçlarının vize işlemlerinin tam olması istenir. Aksi takdirde gümrük sınırından geçemeyecek ve geri dönmek zorunda kalacaksınız.

Üsküp’te Neler Yapılır?

Makedonya Üsküp küçük bir tur yapmak isteyenler için 2 gün oldukça ideal bir süredir. Hem şehri baştan aşağı gezebilirsiniz hem de doğada vakit geçirebilirsiniz. Yüz ölçümü olarak çok büyük olmasa da şehrin içine sığdırdığı materyal oldukça fazladır.

Tarihi çarşıları, köprüleri, heykelleri, sokakları, müzeleri gezebilir ve hediyelik eşya için Üsküp’e ait otantik ürünler satın alabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir