Balkanların tam orta merkezinde yer alan küçük bir dağlık ülke olan Makedonyada Ev Fiyatları oldukça uygun fiyatlıdır.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yeni bir hayat kurmak isteyen ya da eğitim için gele öğrenciler ev tutmak istediklerinde ilk olarak baktıkları konu tabii ki ev fiyatlarıdır. Makedonya’da emlak sektörü son yıllarda artış göstermiş ve ekonomik beklentiler ve döviz kurlarından dolayı bir yönelim yaşanmıştır. Özellikle Türkiye’den gelip ev almak isteyen bireyler için döviz kurundan dolayı oldukça uygun fiyatlıdır.

Makedonyada Ev Fiyatları Türkiye’ye göre daha ekonomiktir. Ülkede yaşam giderleri az alım gücü fazladır. Bu nedenle ülkenin refah seviyesi ve yaşam kalitesi yüksektir. Özelikle en çok tercih edilen şehir ise Makedonya’nın metropol kenti Üsküp’tür. Burada aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz her şey rahatlıkla bulabilirsiniz. Ülkenin akademi, politika, sağlık, spor, sanat, müzik, eğlence vb. aklınıza gelecek her şey bu şehirde hayat bulur. Üsküp yaşayan ve nefes alan dinamik bir ildir.

Ev Kiralama

Makedonya’ya her yıl en az 30 ülkeden öğrenci eğitim için gelerek uzun bir süre bu ülkenin topraklarında hayat sürdürür. Bazı öğrenciler okuldan sonra kariyer hayatlarını da orada geçirmek istedikleri için bir kısmı kalıcı olabiliyor. Makedonyada Ev Fiyatları uygun olduğu için genel olarak öğrencinin ailesi ilk etapta kiralamak için bakıyor. Ülkede ciddi bir geçim derdi olmadığı ve alım gücü yüksek olduğu için aslında yurtdışından gelen öğrenciler de maddi sıkıntı yaşamamakta. 2 kişi 2+1 ev tuttuklarında eşyalı eve maksimum 200 Euro kira öderler. Hatta bazen öğrenciler daha büyük ve bahçeli evler kiralayıp daha çok kişi ile birlikte kalır.

Metropol Kentin Ev Fiyatları Oldukça Uygun!

Makedonyada Ev Fiyatları uygun olunca sadece ülke içinden değil yurtdışından da birçok insan buradan ev kiralamak ya da satın almak istiyor. Özellikle şirin dubleks bahçeli evleri o kadar güzel ki insanın orada yaşlanası geliyor. Makedonya’nın her şehri her köyü o kadar huzurlu ki ülkenin neresinden ev tutarsanız tutun oldukça mutlu bir yaşam geçireceksiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir