Makedonya’da Okumak denilince ilk akla gelen şey okul ücretleri ve denklik belge durumu oluyor. Makedonya üniversitelerinde denklik belgesi verilmektedir. Genel olarak hem Türkiye’de hem de Avrupa Birliğinde çalışma garantisi verir. Üniversitenin diğer ülkelerce tanınırlığı oldukça önemlidir. Bu tanınırlık sayesinde rahatlıkla Makedonya’da Okumak ve farklı ülkelerde kariyer yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Makedonya’da okulu bitirip mezun olduğunuzda gerekli şartlar sağlandıktan sonra YÖK’e başvurup denklik belgenizi onaylatabilirsiniz. Makedonya üniversitelerinde eğitim devlet tarafından desteklenmektedir. Oradaki okulların hepsi devlet okuludur. Bu nedenle öğrencilerin eğitim maliyetleri oldukça düşüktür. Türkiye’de devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri de artık oldukça pahalı olmuştur. Bu parayı her halükarda vereceğinizi farz edersek neden yurtdışında okumayasınız ki?

Makedonya’da Okumak İçin 5 Neden

Makedonya’da Okumak sadece akademi anlamında değil kültürel anlamda da bireyleri oldukça tatmin eden bir ülkedir.

Makedonya’da Okumanın Avantajları

Makedonya’da Okumak için zorlu sınav şartlarına maruz kalmanıza gerek yok. Sınavsız ve puansız olarak alım yapan Makedonya üniversitelerinin aradığı tek şart lise diplomasıdır. Lise diplomanızı aldıktan sonra istediğiniz okula ve bölüme kayıt yaptırabilir gerekli evraklar toplandıktan sonra eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.  Türkiye’de sınava girip de gelmek isteyenler için ÖSYM tercih kılavuzunda var olan seçeneklerden tercih yapabilir. Öğrencilerimizin hepsinin başarılarını kanıtladıktan sonra %100 burs kazanma imkanı vardır. Uygun fiyatlı olan Makedonya üniversiteleri, öğrenci merkezli oldukları için daha da rahat yaşantıya sahip olmaları adına bu fırsatı tanımlamıştır. Erasmus ve Mevlana olmak üzere iki adet öğrenci değişim programı bulunan okullarda, Avrupa’da belli bir süre eğitim alabilir ve geleceğiniz için güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir