Makedonyada Üniversite okumak için birkaç evrak toplayıp lise diplomanız ile kayıt yaptırarak lisans hayatınıza başlayabilirsiniz. Zorlu sınav şartlarına maruz kalmadan sınavsız ve puansız bir şekilde dilediğiniz bölüme kayıt olma hakkına sahipsiniz. Avrupa’nın yükselen yüzü olan Makedonyada Üniversite okumak kalite için oldukça önemlidir. Özellikle Avrupa eğitim sistemi ile rekabet içinde değil eşit seviyededir.

 Makedonyada Üniversite devlet üniversiteleri olduğu için hepsi oldukça uygun fiyata sahiptir. Türkiye’de ki devlet üniversiteleri ile neredeyse aynı ücrettir. Bu nedenle önünüzde asla maddi kısıtlamalar olmadan rahatlıkla okuyabilirsiniz. Özellikle Türkiye’de zorlu sınav şartları, yüksek puanlar ve kısıtlı kontenjanlar yüzünden birçok öğrenci istediği üniversite ve bölüme yerleşememekte ayrıca vakıf üniversitelerinin de yüksek fiyata sahip olması ile o üniversitelerde eğitim almak için başvuruda bulunamamaktadır. Bu nedenle Makedonya’da eğitim almak size daha uygun fiyata bile gelebilir.

Yurtdışında Eğitim Almak

Yurtdışında üniversite okumak bireyler için oldukça önemlidir. Hem genç yaşta böyle büyük bir mücadele içinde olması ve kendi ayakları üzerinde durarak sorumluluk sahibi olmasını öğrenecekler hem de kaliteli eğitim alarak sadece ülke içinde değil aynı zamanda Avrupa Birliği için de kapılar her zaman açık olacaktır.

Makedonyada Üniversite okumak için sizden istenilen tek şey; lise diplomanız. Lise diploması ile istediğiniz bölüme kayıt yaptırarak özel öğrenci statüsünden eğitim hayatınıza başlayabilir ya da ÖSYM’nin sınavlarına girerek, tercih kılavuzundan uygun puana sahip bölümleri tercih edebilirsiniz.

Farklı ülkede eğitim almanın birçok avantajı vardır. Bu avantajların birincisi ise anadil seviyesinde İngilizce konuşmak ve belki üstüne ikinci yabancı dili öğrenmektir. Ayrıca birçok yurtdışı eğitim programlarına dahil olmak da oldukça mümkün. Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci hareketliliği yaratan değişim programlarına katılarak ikinci kez yurtdışı eğitimi kazanabilirsiniz.

Makedonya’da Yaşam

Makedonyada Üniversite okumak için geldiğinizde sanki başka bir ülkeye gitmiş gibi hissetmeyecek ve adaptasyon problemi yaşayamayacaksınız. Türk kültürünün hala yaşandığı bir ülke olan Makedonya oldukça şirin ve yardımsever bir halka sahiptir.

Şehir hayatı büyüleyici ve dilediğiniz her aktiviteye katılma imkanınız var ayrıca eğitim, yaşam ve barınma giderleri oldukça uygun fiyatlıdır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir