Öğrenciler her yıl yapılan ÖSYM’nin üniversite sınavlarına girerek hayallerinde ki üniversiteye ve bölüme girmek için bir adım atarlar. Maalesef ki artık devlet üniversitelerinin puanları oldukça yüksek olduğu için bireyler Puansız Özel Üniversiteler araştırmaya başladılar.

Öğrenciler sınavda baraj puanını geçemezse o yıl açıkta kalmak zorunda kalmadan Puansız Özel Üniversiteler tercihi yaparak üniversiteli olabilirler.

Devlet üniversitelerinin puanlarının yüksek olması ve kontenjanlarının kısıtlı olmasından kaynaklı öğrenciler istedikleri bölümü tutturamayabiliyor. Ayrıca zorlu sınav şartları sayesinde oldukça zorlanan öğrenciler belli bir zaman sonra yılma yaşayabilir ve sınav stresinden kaynaklı istediği başarıyı elde edemeyebilir. Bu tarz durumlar yüzünden öğrenciler bir yıl kayıp yaşamamalıdır. Her vakit oldukça değerlidir. Bir kere motivasyon kaybı yaşandığı takdirde bir daha toparlanması oldukça zordur.

Özel Üniversite Tercihleri

Öğrenciler istedikleri üniversite ve bölüme girebilmek için oldukça emek harcarlar ve uzun vakit kitap üzerinde geçirirler. Fakat sınav stresi ve kaygısı oldukça zor bir durumdur. Sırf bu stres yüzünden bir yıl boyunca verilen emekler çöpe gidebilir ve öğrenci strese yenik düşerek istediği bölüme giremez. Hal böyle olunca normal şartlarda bir yıl daha mezun olarak sınava hazırlanması ve aynı konuları tekrar çalışmak için tam motivasyon sağlaması oldukça zordur.

Yeni nesi artık Puansız Özel Üniversiteler tercih ederek artık bir yıl vakit kaybı yaşamadan istedikleri bölüme yerleşebilirler. Özel üniversiteler öğrencilerin mağdur olmaması ve içlerindeki eğitim aşkı ölmemesi için puansız olarak öğrenci kabulü yapıyor.

Özel Üniversiteler Puansız Alıyor, Öğrenciye Destek Oluyor!

Vakıf üniversitelerinde puansız bölümler için belirlenen bir kontenjan vardır ve bu kontenjanlar her yıl ÖSYM’nin tercih kılavuzunda yer alır. Ayrıca üniversite puansız olsa bile eğitimde ayrımcılık yapmadan puansız olarak girilen üniversitede de burs imkanları sağlarlar. %25, %50, %75, %100 burs imkanları sunarak öğrencilere maddi destek sunar.

Bu bölümlerin normal bölümlerden kontenjanı daha az ve ücret olarak da daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle puansız alır. Bu kontenjanlardan yararlanmak ve detaylı bilgi almak için üniversitenin ilgili web sitesinden bilgi alabilirsiniz.,

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir