Rusya üniversiteleri fiyatları, birçok ülkeye göre daha uygundur. Rusya üniversiteleri her geçen yıl dünya sıralamasında kendine derece olarak güzel bir konumda bulmaktadır. Rusya’da eğitim almak isteyen öğrenciler Rusya üniversiteleri fiyatlarını merak etmektedir. Kendi bütçelerine göre cazip fiyatlı okulları araştırmaktadır.

Rusya’da ekonomik ve sosyal koşullar birçok ülkeye göre daha üst seviyededir. Rusya’da kendine uygun bölümü ve fakülteyi bir danışmandan yardım alarak seçen öğrenciler Rusya üniversite fiyatlarını merak etmektedir. Bir öğrenci Rusya’da temel ihtiyaçlarını ortalama 380 dolar ile karşılayabilir. Ortalama okul ücretleri 4000-9000 dolar arasındadır.

Rusya’da Okuyan Bir Öğrenci Aylık Ne Kadar Harcama Yapar?

Türkiye’de yaşayıp Rusya’da okumak isteyen öğrenciler, ekonomik olarak her bütçeye uygun seviyede yaşantılarına devam edebilir. Rusya’da üniversite okumaya giden bir öğrenci aylık ortalama 380 dolar civarı harcama yapar. Özel ve devlet okullarının sunduğu yurtlarda barınmak için ise bir danışmandan yardım alabilirler. Konaklama işini kolaylıkla halleden öğrenciler Rusya üniversiteleri fiyatlarını merak etmektedir. Rusya üniversiteleri fiyatları birçok ülkeye göre daha uygundur.

Üniversite okumaya giden öğrenciler genellikle burs ve ek iş arayışına girerler. Göçmen olarak gelen ya da farklı bir ülkeden yatay geçiş ya da merkezi geçişle üniversiteye gelen öğrenciler için devletin tanıdığı bazı burslar vardır. Bu burslara başvuru yapabilmek için öğrencinin okul dönemi öncesi araştırmalar yapıp başvuru yapması beklenir.

Rusya Üniversiteleri Fiyatları Pahalı Mıdır?

Rusya üniversiteleri fiyatları çoğu ülkeye göre çok daha cazip fiyatlarla öğrencilere okuma imkânı sunarlar. Türkiye şartlarında okuyan bir öğrencinin aylık birim bazında harcamaları hemen hemen Rusya’da okuyan bir öğrenci ile eşdeğerdir. Rusya üniversite fiyatları çoğu ülkenin üniversitelerine göre pahalı değildir.

Rusya’ya yerleşen öğrencilerin aklında yurtta mı evde mi kalmalıyım sorusu olabilir. Çoğu devlet üniversitesi ücretsiz olarak yurtlarda konaklama imkânı sunar. Evde ya da yurtta kalmak tamamen öğrencinin bütçesine ve tercihine kalmıştır. Ekonomik durumu yeterince iyi olmayan öğrenciler devlete burs başvurusunda bulunabilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit