Bir Rus üniversitesinde fiyat ve kalite açısından Rusya üniversitesi öğrenim ücretlerini ödeyen yabancı öğrenciler temel bilgileri ve prestijli diplomaları çok makul bir fiyata edinirler. Rusya üniversitesi fiyatları ve eğitim maliyeti farklı olabilir, ancak tüm durumlarda Avrupa veya diğer ülkelerden daha düşüktür. Aynı zamanda, Rusya’da alacağınız eğitiminin kalitesi hiçbir şekilde Avrupa eğitiminin kalitesinden aşağıda değildir.

Asgari öğrenim ücretleri Rusya Federasyonu Bilim ve Yüksek Öğrenim tarafından belirlenir. Bu ücretler bir öğrencinin yıllık eğitimine yatırdığı miktardan az olamaz.
Rusya üniversitesi fiyatları ve eğitim almanın maliyeti, kesinlikle belirli programa, süresine ve nerede çalışılacağına bağlıdır. Ayrıca, Rusya’da yaşam giderleri birçok ülkeden çok daha makuldür. Lisans bölümlerinde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler de tıpkı Ruslar gibi çeşitli avantajlardan yararlanırlar.

Rusya Üniversitesi En Düşük Ücretler

Rusya üniversitesi fiyatları ve eğitim ücretleri olarak, hazırlık ücret paketlerinden örnek verilecek olursa, Moskova Devlet Üniversitesi, 8400 dolar, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi 6000 dolar, Moskova Devlet Teknik Üniversitesi 6500 dolar, Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi 7500 dolar gibi rakamlarla seyretmektedir. Unutulmamalıdır ki dil öğrenim paketlerine ek olarak öğrenim ücretlerinin yaklaşık bir kısmının bu paketlerde belirlendiği unutulmamalıdır.

Rusya Federasyonu’nda eski SSCB döneminden kalma birçok devlet yurdu bulunmaktadır. Yurtlar tadilattan geçiyor ve Rusya üniversitesi yurtları fiyatları çok makul. Öğrenciler de bu yurtlarda uygun ücretler ödeyerek kalabilirler. Ayrıca yurtlar hem devlet hem de özel şirketler tarafından yapılmaktadır. Öğrenciler ekonomik bütçelerine göre özel yurtlar da seçebilirler.

Rusya Üniversitesi Yurt Fiyatları

Rusya üniversitesi fiyatlarının yanı sıra yurt fiyatları da merak edilmektedir. Bir öğrenci yurdu için ortalama aylık ücret 50$’dır ve miktar okul, yurt, notu ve şehre göre değişir.
Moskova, St. Petersburg’da öğrenci yurdunda konaklamanın aylık maliyeti ortalama 100$’dır. Rus yurtları her bütçeye uygun alternatif seçenekler sunar. Bu ekonomik özelliği ile Rus üniversitelerinin her zaman bir alternatifi vardır. Rusya’da öğrenci yurtlarında ek ücret karşılığında okuma odaları, spor salonları, multimedya televizyon odaları bulunabilir.

Rusya’daki yurtlar karma yurt modelidir. Moskova ve Petersburg şehirleri diğer şehirlere göre biraz daha yüksek yaşam ve konaklama maliyetine sahipken, aylık yurt konaklama ücretleri ortalama 30 ile 100 dolar arasında değişmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit