Rusya’daki üniversiteler ve bölümler öğrencilere birçok alanda çalışma fırsatı sunuyor. Rusya’daki üniversite ve bölümleri okumak size kapıları açacaktır. Rusya’da Kaliningrad’dan Vladivostok’a kadar her şehirde birçok üniversite var. Bazı eğitim merkezleri birçok uzmanlık alanında geniş bir yelpaze sunarken, diğerleri örneğin tıp üniversiteleri veya teknik üniversiteler gibi dardır.

Nitelikli, kaliteli ve ekonomik bir eğitim almak isteyenler için Rusya’daki üniversite eğitimi oldukça caziptir. Rusya’da üniversite ve bölümleri okumak geleceğinizi değiştirecek. Rus Üniversiteleri, bilimsel öğrenmeyi teşvik ederek bilime dayalı eğitimi öngörüyor. Dünyanın en geniş topraklarına sahip ülkesi olan Rusya, Avrupa’dan Asya’ya kadar 17 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor ve ülke genelinde 9 farklı zaman dilimine yayılıyor.

Rusya’daki Üniversiteler ve Bölümleri Fiyatları

Rusya’daki üniversiteler ve bölümler çeşitliliği en çok mühendislik bölümleri ve teknoloji alanındaki çalışmaları ile tanınmalarına rağmen, sosyal bilimler, dil-edebiyat ve dil-edebiyat alanlarında çok başarılı eğitim kurumlarına sahiptirler.  Rus üniversitelerinde eğitim dili ağırlıklı olarak Rusçadır. TIP, diş hekimliği, uzay bilimi, işletme ve güzel sanatlar gibi alanlarda İngilizce eğitim alma fırsatları da vardır. Ticari ilişkilerinin yüksek olması nedeniyle Rusça üniversite eğitimi alan öğrenciler mezun olduktan sonra kolayca iş bulabilmektedir. Rusya’da uluslararası bir eğitimden fazlasını bulacaksınız.

Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri okumak çok ekonomiktir. Rusya’da uygun fiyatlarla üniversite eğitimi alabilirsiniz. Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri yıllık giderleri yaklaşık %75 oranında devlet tarafından karşılanmaktadır.  Bu nedenle Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri fiyatları diğer ülkelere göre daha uygundur.  Rusya’daki üniversiteler ve bölümlerinin fiyatları yıllık 1.500 – 4.500 dolar civarındadır.

Rusya’daki Üniversiteler ve Bölümleri Hazırlık Eğitimi

Rusya’daki üniversiteler ve bölümler lisans eğitimi dört yıl, yüksek lisans eğitimi ise iki yıl sürmektedir. Bu süre tıp için altı yıl sürerken eczacılık için beş yıla kadar değişmektedir.  Rusya’da eğitim dili ağırlıklı olarak Rusçadır.
Uluslararası öğrencilerin eğitimlerine başlamak için Rusça veya İngilizce yeterliliklerini belgelemeleri gerekmektedir. Dil eğitimine ihtiyaç duyan öğrenciler İngilizce veya Rusça dillerinde bir yıllık hazırlık eğitiminin ardından bölümlerine gidebilirler.  Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifika alırlar. Bu sertifika ülkedeki tüm üniversitelere başvuru yapmak için yeterlidir. Hazırlık eğitiminin hangi üniversitede alındığı önemli değildir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit