Türkiye’nin en iyi özel üniversiteleri yoğunluk olarak İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’nin en iyi özel üniversiteleri diğer illerde de oldukça köklü ve iyi eğitimler veren adını duyurmuş üniversiteler olsa da, Türkiye’nin en iyi özel üniversiteleri en çok olarak baktığımızda sayı olarak İstanbul ve Ankara’da birçok özel ve devlet üniversitesi bulunduğunu görmekteyiz. Yıllar içinde büyüyen gelişen ve adını duyuran başarılı üniversiteler bulunur. Bunlar, Türkiye’nin en iyi özel üniversiteleri  oldukça başarılı öğrenciler yetiştirmiş ve iş hayatına kazandırmıştır.

İstanbul’daki en iyi özel üniversiteler

Galatasaray üniversitesi,  koç üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi, Yeditepe üniversitesi, Özyeğin üniversitesi, İstanbul üniversitesi, bahçe şehir üniversitesi, İstanbul aydın üniversitesi, Beykent üniversitesi, Marmara üniversitesi, BİLGİ üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi,  kadir has üniversitesi ve Arel üniversitesi, doğuş üniversitesi, Nişantaşı üniversitesi, Okan üniversitesi, Maltepe üniversitesi, sabahattin zaim üniversitesi, haliç üniversitesi, acıbadem üniversitesi, mef üniversitesi, Beykoz üniversitesi, haliç üniversitesi, bezmialem üniversitesi, piri reis üniversitesi, Fenerbahçe üniversitesi, yeni yüzyıl üniversitesi,  medipol üniversitesi,  esenyurt üniversitesi, lokman hekim üniversitesi, ışık üniversitesi ve  gedik üniversitesi bunlardandır.

Sayısal puan türünden İyi üniversite bölümleri

  1.  Elektrik- Elektronik mühendisliği bölümü; koç üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi, orta doğu üniversitesi, TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi.
  2. Bilgisayar mühendisliği bölümü; Boğaziçi üniversitesi, koç üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, orta doğu üniversitesi, İstanbul teknik üniversitesi, özyeğin üniversitesi, TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi.
  3. Endüstri mühendisliği bölümü; koç üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, orta doğu teknik üniversitesi.
  4. Makine mühendisliği bölümü; koç üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi, ihsan doğramacı Bilkent üniversitesi, orta doğu teknik üniversitesi, TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi, özyeğin üniversitesi.
  5. İnşaat mühendisliği bölümü; Boğaziçi üniversitesi, İstanbul teknik üniversitesi, orta doğu teknik üniversitesi, özyeğin üniversitesi ve yıldız teknik üniversitesi.
  6. Kimya mühendisliği bölümü;  Boğaziçi üniversitesi,  İstanbul teknik üniversitesi, İstanbul teknik üniversitesi, Yeditepe üniversitesi ve Yıldız teknik  üniversitesi.

Sözel puan türünde iyi üniversite bölümleri

  1. Sosyal bilgiler öğretmenliği bölümü; dokuz eylül üniversitesi, recep Tayyip Erdoğan üniversitesi, Kastamonu üniversitesi, Sinop üniversitesi, cumhuriyet üniversitesi, ege üniversitesi, İstanbul üniversitesi, İstanbul üniversitesi, Uludağ üniversitesi, Süleyman Demirel üniversitesi, yıldız teknik üniversitesidir.
  2. Coğrafya bölümü; Marmara üniversitesi, Ankara üniversitesi, Akdeniz üniversitesi, Gaziantep üniversitesi, on dokuz mayıs üniversitesi,  ege üniversitesi, Niğde üniversitesi  .

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir