Ukrayna ülkeden ve dünyadan öğrencilerin en sevdiği ülkelerden biridir. Doğu Avrupa’da yer alan ülke, ekonomik yaşam koşulları ve ucuz üniversite ücretleri nedeniyle öğrencilerin sık tercih ettiği ülkelerden biridir. Ülkede Ukraynaca ve Rusça konuşulmaktadır kurslar bu iki dilde verilmektedir.

Öğrenciler Türkiye’den Ukrayna’ya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye yatay geçiş yapabilir ve üniversite eğitimlerini tamamlayabilirler. Ukrayna yatay geçiş için herhangi bir sınav şartı yoktur. Mülakat bulunmamaktadır. Akredite dersler meslek yüksekokulundaki öğrenci tarafından belirlenir ve öğrencileri bu derslerdendir. Bu sayede öğrenciler hedeflerine daha hızlı ve daha kolay ulaşırlar

Ukrayna Türkiye Yatay Geçiş Şartları

Ukrayna Türkiye yatay geçiş için fakültede okumak isteyen öğrenciler MF3’te ilk 40.000 arasında olmalıdır. Hukukta mühendislik fakültelerinde 240.000 ve mimarlık fakültelerinde 200.000 150.000 arasında olmak gerekir. Diğer alanlarda, Türkiye’de ilgili bölüme yerleştirilen son öğrencinin aldığı puanın eşleşmesi gerekir.

Ukrayna Türkiye yatay geçiş kılavuzunda yer almayan bölümlerdeki lisans çalışmalarından en az 180 puan almak gereklidir. Daha sonra hazırlık çalışmalarını Ukrayna’da yürütecek ve Kursu tamamladıktan sonra Türkiye’deki üniversitelere başvuracaklar. Türk üniversiteleri böylece yatay geçiş kontenjanı çerçevesinde belirli sayıda öğrenci kabul etmektedir. Bu kabullerde, rapor edilen taban puanları belirleyicidir.

Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna üniversiteleri kapılarını öğrencilerimize açıyor. Her yıl binlerce öğrenci Ukrayna’da okumak istiyor, birçoğu bu hedefe odaklanarak başarılı oluyor. Ukrayna’da başkent Kiev’de 20’den fazla üniversite bulunmaktadır. Öğrenciler birçok farklı alanda ve belirli alanlarda uzmanlaşarak eğitim alabilirler; çok daha yüksek kariyer fırsatlarına sahiptir.

Ukrayna üniversitelerinin uzun bir geçmişi var. Birçoğu yüzyıllardır öğretiyor. Bilime ve bilime verdikleri önemle, alanında uzman öğrenciler yetiştirmek için gerekli tüm disiplini sağlarlar. Ukrayna üniversiteleri Rusça, Fransızca ve İngilizce dillerinde eğitim sunmaktadır.
Üniversitelerin bünyelerinde hazırlık eğitimi vardır. Ayrıca Ukrayna Türkiye yatay geçiş imkanını öğrencilere sunmaktadır. Mavi diploma ile dünyanın her yerinde iş imkânı bulabilirsiniz. Mavi diplomayı not ortalamanız ile Ukrayna’dan alabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit