Makedonya’da okumak isteyen bireylerin en çok sorduğu sorulardan birisi de Üsküp Vize İstiyor Mu?

Sorusudur. Tatil amaçlı, eğitim veya yerleşmek sizin şuan ki durumunuz ne ise bu akıllarda kalan bir sorudur. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp, Türklere vize istemiyor. Belli koşullar çerçevesinde geçerli olan vize durumu, Türkler sadece Türk pasaportu ile 90 gün ülkede kalma hakkına sahipler. Ancak bazı durumlarda vize olması gerekiyor.

Hangi Durumlarda Vize Alınmalı?

Üsküp Vize İstiyor Mu? Sorusuna istinaden Türklere vize istemiyor ancak yolculuk yapacağınız zaman tercihiniz karayolu kullanmak otobüs veya özel araçla gelmek ise vize işlemlerinizin tamamlanmış ve vizenizin yanında olması gerekir. Bunun sebebi ise karayolundan ülkeye ulaşım sağlayacağınız zaman yol rotanız Bulgaristan ya da Yunanistan’dan geçecek. Bu iki ülkenin gümrük kapılarından geçebilmeniz için yanınızda vize olması gerekir. Ancak uçakla ülkeye gelinme olduğu durumlarda Makedonya’nın herhangi bir vize talebi olmaz. Ayrıca Türkler, Türk pasaportları ile 90 gün boyunca ülke sınırları içinde rahatlıkla gezebilirler.

Üsküp’teki Üniversite Vize İstiyor mu?

Üsküp Vize İstiyor Mu? Sorusunu yanıtladık peki eğitim için gelen öğrenciler ne yapacaklar? Üsküp’e eğitim için gelen öğrencilerin üniversite doğrultusunda yanlarında birkaç belge olması gerekir. Normal şartlarda sınavsız eğitim yapan üniversiteler için lise diploması kayıt yaptırmak için geçerlidir. Ancak öğrencinin lisans, yüksek lisans ve doktora gibi uzun dönem sürecek hayatları için vize işlemlerinin yapılmış olması gerekir. Bunun için bireylerin bir şey yapmalarına gerek yoktur. Uluslararası Balkan Üniversite’nin web sitesine girildiğinde ilgili sekmeden üniversitenin vize işlemleri için hangi belgeleri talep ettiğini görebilirsiniz. Başvuru süreci bittikten sonra istenilen tüm belgeler öğrencilerin yanında olmak durumundadır. Aksi takdirde ülke sınırları içine giremeden tekrar geri dönmek mecburiyetinde kalır. Öğrenciden istenen belgeler sayesinde okula giriş işlemleri yapılır, oturum izni alınır ve vize işlemleri halledilir. Böylece öğrenci eğitim hayatı boyunca bu tarz işlemlerle hiç uğraşmadan gönül rahatlığı ile okuyabilir. Üsküp Vize İstiyor Mu? Hayır istemiyor. Ama belli koşullarda yanınızda bulundurmanız size rahatlık sağlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir