Makedonya’nın kalbi, başkenti Üsküp için Üsküp Vize Varmı sorusu oldukça sık sorulur. Son yıllarda özellikle Üsküp tam bir turist cenneti olmuştur. Dünyanın her ülkesinden Makedonya’ya gelen ziyaretçilerin ve Türklerin de ilgisini çekmektedir. Doğal güzelliği, şehir turizmi ve eğlence hayatının iç içe olduğu ülkeyi baştan aşağı gezmek için öncelikle başkentten başlamak gerekir. bu durum da akıllara Üsküp Vize Varmı  sorusunu getirmektedir.

Üsküp, heykeller şehri diye anılır. Makedonya’nın tam merkezinde yer alır ve ülkenin can damarıdır. Ülkenin; eğlence, tarih, eğitim, politika ve siyaset, alışveriş, doğa, sanat ve daha nicelerinin aktif olduğu bir şehirdir. Bu nedenle Makedonya’nın tüm akışı Üsküp’ten devam eder.

Şehir oldukça hareketli ve dinamiktir. Bu hareketliliği daha çok öğrenciler sağlar. Her yıl ortalama 20 ülkeden öğrenci ülkeye ve şehre gelir. Hal böyle olunca Makedonya çok kültürlü bir yapıya sahip olur.

Üsküp İçin Vize Durumu Nedir?

Üsküp Vize Varmı sorusunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Makedonya Türkler için, Türk pasaportu yanında olanlara 90 gün ülke içerisinde rahatlıkla hareket etme özgürlüğü sunar. Fakat bunu tek bir şartla yapar; uçakla gelindiği takdirde vize istenmez. Çünkü direkt olarak İstanbul – Üsküp uçuşu olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşamadan ülkeye giriş sağlayabilirsiniz.

Karayolundan gelmek isteyen ziyaretçilerin mutlaka vize alması gerekir. bunun sebebi ise Bulgaristan ya da Yunanistan sınırından geçme zorunluluğu olduğu için Makedonya ne kadar vize istemese de bu iki ülkeden geçiş yapabilmek için vize evraklarınızın tam olması gerekir.

Üsküp Vize Varmı karayolundan gelecek ziyaretçilerin kendi özel araçları ile geleceklerse araçları için de belge almaları gerekir.

Üsküp Nasıl Bir Yer?

Üsküp, oldukça modern dokunuşlara sahip aynı zamanda tarihi bir şehirdir. Zamanında gözyaşı ve kan ile kurulmuş olan ülkenin başkentidir. Şehirde hem hüzün hem de huzur bulacaksınız. Tarihi dokunuşlar oldukça fazladır. Hem Osmanlı kültüründen hem de Türk kültüründen izler vardır. Bolca yeşilliğe sahip olan Üsküp aynı zamanda aktif bir gece hayatına sahiptir. Heykeller şehri denilir ve her sokakta özellikle belediye kurumlarının olduğu bölümlerde daha fazla heykel bulabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir