Pek çok öğrenci yabancı dil konusunda kendini geliştirmek için Yurtdışı Dil okulları aracılığı ile dil eğitimi almayı tercih ediyor. Bu noktada karşılarına pek çok seçenek çıkmakta ve bu seçenekler arasında seçim yapmak bazen zorlaşmaktadır. Bu yazımızda yurt dışı dil okullarını ve yurtdışı dil okulu fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yurtdışındaki dil okulları yeni bir dil öğrenmek için harika bir yoldur. Yılın herhangi bir zamanında yurtdışında eğitim alabilir ve birçok farklı yer arasından seçim yapabilirsiniz. Pek çok insan İngiltere veya Avustralya’da İngilizce öğrenmeyi tercih ediyor çünkü bu ülkeler hem öğrenmek hem de yaşamak için mükemmel olanaklara sahip. Bununla birlikte, Güney Amerika ve Avrupa’da İspanyolca veya Fransızca öğrenmek için de birçok harika seçenek var!

Yılın herhangi bir zamanında yurtdışında eğitim alabilir ve birçok farklı yer arasından seçim yapabilirsiniz. Pek çok insan İngiltere veya Avustralya’da İngilizce öğrenmeyi tercih ediyor çünkü bu ülkeler hem öğrenmek hem de yaşamak için mükemmel olanaklara sahip. Bununla birlikte, Güney Amerika ve Avrupa’da İspanyolca veya Fransızca öğrenmek için de birçok harika seçenek var!

Yurtdışı Dil Okulları Fiyatları

Tahmin edebileceğiniz gibi, yurtdışı dil okulları her zaman ucuz değildir. Yurtdışı dil okulları fiyatları Aslında, birçoğu oldukça pahalıdır. Ancak, bursunuz varsa (veya çok cömert bir hayırseveriniz varsa), yeni dilinizi yurtdışında gidiş ücretinden daha ucuza öğrenememeniz için hiçbir neden yoktur.

Burs için başvuruyorsanız, dil okulunun bir tür mali yardım sunduğundan emin olun. Birçok okul, hak kazanan öğrencilere burs sunacaktır, ancak başvurmadan önce bunu onlara sormanız gerekecektir.

Yinede bazı dil okulu ücretleri tahmini olarak aşağıdaki tablodaki gibidir;

ÜLKEEĞİTİM DÖNEMİEĞİTİM ÜCRETİ
İngiltere1 AY450-800 STERLİN
6 AY2000-3500 STERLİN
Kanada1 AY900-1200 KANADA DOLARI
6 AY4500-6000 KANADA DOLARI
İrlanda2 AY700-1200 EURO
 5 AY2800-4000 EURO
Amerika1 AY700-1500 DOLAR
 6 AY4000-6000 DOLAR

Goce Dolcev Üniversite Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için buradan ilgili içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Okulları Eğitim Süreleri

Yurtdışı dil okulları eğitim süreleri çok değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla, yurtdışı eğitim programınızın uzunluğu söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz beş olası zaman dilimi vardır: 1-2 hafta, 3-4 hafta, 4-5 hafta, 6-8 hafta ve 9-12 hafta.

Yurtdışı Dil Okulları Başvurusu

Genel İngilizce programına katılmak için IELTS, TOEFL sınav sonuçları veya dil seviyenizi kanıtlayacak herhangi bir belge sunmanıza gerek yoktur. Amaç, bir dil okuluna katılarak İngilizcenizi geliştirmektir. Ancak, IELTS Sınavına Hazırlık ve TOEFL Sınavına Hazırlık için minimum Intermediate İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları Başvurusu

Yurtdışı dil okulları ile ilgileniyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Yurtdışındaki dil okulları dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak biraz zaman alabilir. Yurtdışındaki dil okullarını aramaya başlamak için en iyi yer çevrimiçi arama yapmaktır, ancak arkadaşlarınıza ve aile üyelerine başvuru sürecinden geçen birini tanıyıp tanımadıklarını sormak da yardımcı olabilir.

Yurtdışı dil okulları yorumları için Ekşi Sözlükte konu ile ilgili başlığa buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Yurtdışında bir dil okulu arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Yapmanız gereken ilk şey, dil okulunun iyi bir üne sahip olduğundan emin olmaktır. Yurtdışındaki birçok dil okulu iyidir, ancak iyi  bir üne sahip olmayan birkaç adet dil okulu da bulunmaktadır. Bir dil okulunun iyi bir üne sahip olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu, internetten arama yapmak ve diğer insanların bu

okul hakkında neler söylediğini görmektir. Ayrıca arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize bu okulda ders almış birini tanıyıp tanımadıklarını sorabilirsiniz. Yinede sizler için Yurtdışındaki bazı dil okullarını aşağıda listeledik.

Yurtdışı Dil Okulları Lokasyonları

Yurtdışındaki dil okulları birçok farklı ülke, bölge ve şehirde bulunabilir. Yurtdışındaki dil okulları Avrupa, Asya ve Afrika’da bulunmaktadır. Sadece ülkenin başkentine veya en büyük şehrine yakın değil, aynı zamanda sınırları boyunca diğer şehirlerde de bulunurlar. Bu, yurtdışında seyahat etmek istediğiniz yere yakın bir dil okulu bulmanızı kolaylaştırırken, aynı zamanda o dili ana dili olarak konuşanlardan yeni bir dil öğrenebilmenizi sağlar.

Yurtdışı Dil Okulları Lokasyonları

Yurtdışındaki dil okulları, özellikle yerel halkla kendi ana dillerinde iletişim kurma şansınızı artırmak istediğinizde, yeni bir dil öğrenmenin harika bir yoludur. Yurt dışına seyahat etmeyi planlıyorsanız ve yerel dili konuşabilmek ya da sadece konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, başlangıç seviyesinden ileri sınıflara kadar ihtiyacınız olan programı sunan bir dil okulu arayın.

Son yazılarımıza da göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz;