Yurtdışında üniversite okumak istiyorsunuz fakat puanlarından mı çekiniyorsunuz? O halde size müjde! Yurtdışı Üniversite Taban Puanları diye bir şey yoktur. Sınavsız ve puansız alan üniversitelerde rahatlıkla eğitim alabilirsiniz. Özellikle Makedonya üniversiteleri uzun zaman önce puan sistemini eğitim dünyasından çıkararak öğrencinin hayallerine kavuşmasını engelleyen etkenleri ortadan kaldırmıştır.

Öğrenciler lise hayatları boyunca ne kadar çalışırsa çalışsınlar sınav stresi ve kaygısından dolayı sınav anında zorluk yaşayabilir ve istediği sonuçları alamayabilir. Bu durum onların hayal kırıklığı yaşamasına ve tekrar bir yıl daha fazladan çalışmasına sebep olur. Bu süreç oldukça motivasyon kırıcıdır. Tüm konuların üstünden tekrar geçmek, sayısız test çözmek ve yine aynı sınav stresini yaşamak her öğrencinin hayatında olması gerekmez. Türkiye’de devlet üniversitelerinin puanları yüksek ve vakıf üniversitelerinin de ücretleri oldukça pahalıdır. Bu fiyattan daha uygun bir şekilde Makedonya’da eğitim alabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite Taban Puanları olmadan hem de! Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırarak dilediğiniz bölüme yerleşebilir ve lisans hayatınızın dolu dizgin yıllarına ilk adımını atmış olursunuz.

Yurtdışı Üniversitelerinde Neden Puan Yok?

Yurtdışı Üniversite Taban Puanları diye bir şeyin olmadığından bahsetmiştik. Elbette puanla gelmek isteyen öğrenciler için üniversiteler kolaylık sağlamıştır. Makedonya üniversitelerinin YÖK tarafından tanınırlığı ve bilinirliği vardır. Bu noktada ÖSYM’nin sınavına girerek öğrenciler kılavuzdaki seçeneklerden tercih yapabilir ve direkt olarak puanla üniversiteye kaydı onaylanır.

Üniversitelerde puan olmamasının sebebi üniversiteye girerken fazla emek harcamadan öğrenci istediği bölüme girerek heyecanı sönmeden tüm emeğini buraya vermesi hedeflenir. Böylece öğrenciler tam motivasyon üniversiteye başlayarak eğitime akredite olurlar.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Yurtdışı Üniversite Taban Puanları olmaması en büyük avantajdır. İkinci büyük avantaj ise yabancı dil öğrenmedir. Anadil seviyesinde İngilizce öğrenerek gelecekte rakiplerinizden bir sıfır önde başlayacaksınız. Yurtdışında okuduğunuz için birçok farklı kültürden yabancı arkadaşlarınız olacak ve onlarla birlikte etkileşim halinde bulunarak dil ve kültür sentezi yaşayacaksınız.

Yurtdışında okumak her öğrencinin hayalidir ve bu hayali gerçekleştirmek zor değildir. Eğer içinizdeki eğitim aşkını biraz daha harlamak istiyorsanız gözünüzü Makedonya’ya çevirin!

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir